| pitikaaaa a întrebat:

am 13 ani si numai 39 kgstraight face sunt cea mai slaba fata din clasacrying desi manank bine nu pun absolut nimic pe minewinkingsi nu pricep dcstraight face
apropo nu sunt foarte inalta(nu stiu inaltimea nu mai m`am masurat de ceva timp)
asa bun si intrebarea este:Cum as putea sa ma ingras?laughing
desi multe fete de varsta mea vor sa slabeasca eu vreau sa ma mai ingras` deoarece sunt slaba...winkingsad deci sfaturi ceva? ce as putea lua pentru a ma ingrasa... ce nu stiu oricehappy
MULTUMESC:*

9 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

In primul rand trebuie sa vezi si avantajele de a fi slaba. Daca esti slaba nu trebuie sa te stresezi cu intrebari de genul "oare picioarele mele arata prea umflate daca imi pun fusta asta?"sau "cu bluza asta mi se vad colaceii de pe burtica?" cu care se confrunta majoritatea fetelor.
Gandeste'te ca daca esti slaba asta se poate datora faptului ca asa este organismul tau sau poate parintii tai sunt asa.
Dar daca tot vrei sa te ingrasi pai...mananca dimineata ceva consistent, la scoala multe chipsuri, inghetata, chestii de'astea nesanatoase.Seara mananca mai mult si trezeste'te pe la ora 11 si mananca.Intre aceste mese poti avea si gustari de genul snacksuri.
Vei vedea ca este posibil sa iei cel putin 2 kilograme intr'o luna.Incearca sa nu stai tot timpul pe cantar si sa devii obsedata. Ocupa'te de pasiunile tale si lasa timpul sa treaca. O sa te ingrasi tu o sa vezi.
Daca totusi nu merge inseamna ca nu ai ce face:asa este organismul tau.happy

| pitikaaaa explică:

Deci ideea nu e ca sunt slaba ci ca sunt fffffffslaba...winking
si nu imi place in fn nu as vrea sa fiu nici vreo obeza dar totusi putina "grasime" ar merge.winking
si app bag in mine de toate...adica toate porcariile posibile si imposibile dar nu merge si manank si seara pe la 11-12 dar nimic

| covexrobu a răspuns:

Pai incearca sa mananci regulat. Asta inseamna ca zi de zi la aceeasi ora sa mananci. Eu de exemplu mananc la 8 dimineata, la 11:30 si la 5:30 seara. Asta cand sunt acasa. Ca atunci cand plec prin strainatate mananc mai putin si mai des pentru ca nu ma opresc la restaurant sa mananc ci iau 1-2 sandvisuri.

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Mananca copilule fast-food sa vezi ce te ingrasi! laughing
Succes!happy

| lilboutique a răspuns:

Stai linistita, eu cand eram mica, pana prin clasa a 6a eram f slaba, asa era organismul meu. Apoi am inceput sa mai 'cresc', acum as vrea sa mai slabesc pentru ca incep sa nu ma mai mentin:-s. O sa vina si timpul tau sa te ingrasilaughing

| Marian™® a răspuns:

Deci pana la 11:45 mananca niste cereale cu lapte sau daca nu niste sanwichuri.
cand vii de la scoala manaca ciorba, supa sau poate tocana
pe la 7:10 mananca 3 sanwichuri mananca asa doar 2 luni! peste 2 luni daca faci astea o sa ai in jur de 42-45 kilograme mult succes! (app fundita)happy

| und3c3ive a răspuns:

Eu am 21 de ani si cu problma asta m-am confruntat toata viata.Deci ce iti spun este din proprie experienta.
Daca asa este constitutia ta. nu prea ai c face. eu am incercat o cura de ingrasare.imagineaza-ti ca trebuia sa mananc dimineata cat mankm eu intr-o zi. trebuie sa mananc paste, peste, multe babane, seminte, alune. Intr-un sf. mi-am dat seama ca nu am ce face asa sunt eu. acu. am ajuns la varsta asta si tin sa mentionez ca arat perfect la corp.toate fetele imi spus ca ar vrea sa arate ca mine.eu insa tot vreau sa ma ingras putin. dar sa stii. cand vei mai creste vei fii invidiata! (asta sigur ca de unele esti si acum.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aschiutta.com Un blog unde ai ce discuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca nici eu nu sunt foarte grasa... dar daca asa a fost dat sa fi! Fi multumita, si lasa lucrurile asa cum sunt.Nu te lua dupa mitul bunicii care spune ca copii grasi sunt frumosi si sanatoti, nu-i adevarat bunica aici face discriminare! iti doresc succes si la varsta de 15 ani sper SA DEA DOMNUL sa ai 58 de kg.pa te-am pupatkiss:dkiss