| user67895 a întrebat:

Bună, am 14 ani, 50 kg si 1.69, si vreau tare mult sa depun niste masa musculara pe picioare in cam 2 -3 (asta ar fi obiectivul meu) sau chiar mai mult,am picioarele foarte slabe, le urasc. Am văzut ca este recomandat sa fac niste exerciții pentru muschii picioarelor si sa consum vitaminele B12 si D, pentru ca sunt bune pentru masa musculară. Vreau sa stiu dacă ar fi ok sa fac asta pe termen de 2 luni (nu o sa iau zilnic vitamine). Dau funda❤️

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti face sport, si nu va mai impuneti gresit un target, un timp vreau in 1 luna sa am atat, vreau in 2 atat
noi fostii sportivi am facut "o viata" sport!
sunt unii care s-au apucat de sport (nu conteaza aici exact ce sport!) si practica si cand au iesit la pensie!
deci sportul, miscarea daca se poate si este posibil sa fie facut si tratat atat ca pe un hobby sau ca pe o meserie daca vreti, faci ca trebuie, iti aduce beneficii si faci pentru ca iti place!
fara impuneri, fara termen limita!

| Violleta2022 a răspuns:

Muschii de la picioare se dezvolta prin alergare, mers cu bicicleta, mers cu rolele, jucat fotbal, orice care implica folosirea picioarelor in mod excesiv, face ca muschii sa se dezvolte.

| sierra1 a răspuns:

Jogging - aia e cel mai sănătos și... fără indopat cu suplimente (chimicale)

| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti exercitii destule pe youtube.Trebuie sa maresti aportul de proteine cand urmaresti cresterea masei musculare, asta daca doresti rezultate.Nu ai zis exact cat timp, daca 2-3 saptamani sau 2-3 luni? Ideea e aceeasi.Si orice este in jurul nostru inseamna chimicale, inclusiv coprul nostru este o masa uriasa de chimicale, deci e impropriu spus.