| Ralucax3 a întrebat:

Am 14 ani, 56 kg si 1, 54 m... problema mea este ca vreau sa slabesc, acum 2 luni in urma aveam 48 de kg si acum m-am ingrasat, arat ca un " DOVLECEL ". Mi-am facut un program cu ce alimente sa consum, ce sa fac, cum sa fac, la ce ora e.t.c., aici vine parte in care voi ma ajuta-ti spunandu-mi ce sa mai adaug, ce sa scot, unde e fals, unde e adevarat si asa mai departe! :
Orar alimentar : + ( in timpul saptamani ).
- 06:20 : salata ( rosi, ridichie, ulei, piper, castraveti ) + ceai neindulcit.
# aceasta sa-mi tina de foame pana vin de la scoala.
- 10:50 : iaurt ( Activia )
# adica iaurtul cu care o sa fim serviti.
- 14:30 : ou fier + cartofi fiertii.
- 16:00 : salata.
+ ( in weekend ).
- 09:30 : salata + lapte (de vaca, necumparat)
- 12:30 : salata + un ceai neindulcit.
- 16:00 : salata.
--------------------------------------------------
- Dimineata si seara un pahar cu apa calduta cu lamaie.
- Inainte de fiecare masa bea un pahar de apa care reduce apetitul.
- Renunta la paine, prajituri, prajeli, sucuri carbogazoase.
- Bea 2 L te apa in fiecare zi.
- Exericiti de aerobic, fitness, stretching, alergat, sarit coarda, intreceri ( alergat ).

---------------------------------------------------
Ce ar trebui sa adaug si ce ar trebui sa scot? Stiu ca o sa ziceti ca sunt nebuna dar vreau neaparat sa slabesc! sad.

2 răspunsuri:
| darriya a răspuns:

Te invat ceva daca vrei sa slabesti bea o cana de apa fiarta pe stomacul gol, dimineata..mananca ce iti place dar in cantitati mici,e cam mult ce vrei sa faci tu sa mananci numai salate si alte prostii, pentru ca organismul iti cere si carbohidranti, ai nevoie de carne deoarece esti in crestere altfel iti dai organismul peste cap, nu te mai lua dupa fetele alea ce apar la tv slabe pentru ca ele sunt "modele"si trebuie sa fie slabe, tu pentru ce vrei sa slabesti?

| Stefania444 a răspuns:

Nu esti nebuna deloc laughing Exagerezi putin, asta e clar.Eu spun ca programul pe care ti l-ai facut este super si te va ajuta daca te tii de el, dar tot am niste obiectii.happy
1.Salata de dimineata din timpul saptamanii sa fie mai bogata, adauga si niste seminte in ea ca sa ai si proteine.
2.Nu mananci in fiecare zi ou la pranz :O! Chiar daca este fiert, sunt permise doar 2-3 oua pe saptamana pentru o alimentatie sanatoasa, si asta e maximul.
3.Nu trebuie sa mananci la ora 16 salata.Eu spus sa mananci atunci un fruct (mar sau banana) ca sa iti tie de foame pana la 18 cand mananci salata ca si cina.Desi nici asta nu e prea corect. Daca nu mananci seara dupa ora 18 apar sigur rezultate.
Eu cred ca esti cam stricta si sa o iei mai moale, dar faci cum vrei, este corpul tau pana la urma.happy Pupici