| AlaBalaPortocala_3309 a întrebat:

am 14 ani si nu stiu cum sa imi conving mama sa ma lase sa port sutien >:-l in vara aceasta ( abia) m-a l-asat sa port bustiera iar acum doua zile m-a intrebat:
"-Ce mai poarta X; pentru ca am vazut ca i-au mai crescut sanii, tot din acestea ca ale tale?
- Nu acum ea poartea sutien.
-Ce masura?
-70B-70C... depinde.
-Aha. "

Asa ca intr-o zi in care m-am dus la mall m-am hotarat sa intru la Jolidon si sa probez un >sutien Stiind ca nu am un bust incantator am cerut cea mai bica masura iar tipa de acolo m-a intrebat cat am sub bust; 73 si mi-a spus ca mie mi-ar trebui un 70B sau un 75A Dupa ce l-eam probat am aflat cu stupoare ca imi trebuie un 70C (nici nu ma asteptam). I-am multumit tipei pentru ca ma ajutase si am plecat acasa.

Astazi mama mi-a zis ca i se pare ca m-am mai ingrasat ( cica... eu sunt plinura... am 49 kg si 1, 70m) in fine; asa ca amam a hotarar sa ma masoare ( de obicei masoara talia dar de dara asta m-a masurat si sub sani si " pe" saniraised eyebrows si nu stiu de ce dar cred ca am o banuiala despre cadoul de craciun desi la del fause si anul trecut ( m-a masurat exact la fel) si am primit un catel yawn

pe de alta parte acum doua luni mama era total impotriva suienelor :-l ( atunci ea de ce poarta? laughing )
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AndaWest a răspuns:

Mamei tale iy este km greu sa accepte ca fetita ei a crescuthee heecand o sa vada ca iti creste pieptul o sa te lase sa porti

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh! Mama nu mai are 14 ani, te-a făcut şi te-a alăptat pe tine şi i s-au mai lăsat sânii, de aia poartă sutien. O să ţi se lase şi ţie dacă începi să porţi prea devreme...
Mai amână sutienul şi vino pe http://www.lecturirecenzate.ro/!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Aş vrea să ştiu, dacă nu te superi, de ce consideri stupid răspunsul meu. Sunt femeie şi mamă şi ştiu exact despre ce vorbesc...

| Energy_Glory_1985 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca au inceput sa nu ti mai vina bustierele si daca ai incerca sa ti cumperi altele mai mari, toate au bretele groase si sunt inestetice. Spune i sa toate colegele tale poarta sutien si au sanii chiar mai mici decat tine. Spunr i sa ti ia 1 sutien. Si daca (sigur) zice ca ti se vor lasa, spune i ca o sa faci exercitii de intarirea musculaturii si n o sa l porti mereu.

| AlaBalaPortocala_3309 explică:

Scuze pentru greseli dar m-am grabit; ma chema mama la masa laughing big grin

| AlaBalaPortocala_3309 explică:

Si in al doi-lea rand: ramane la latirudinea fiecaruia daca i de pare daca am sani mari sau mici (70C... aproximativ ca niste mere din acelea mari)
si in al trei-lea rand laughing eu sunt mai timida si nu prea o intreb pe mama mai nimicbatting eyelashes
ea imi spune toul iar eu nimic laughing)
ea crede ca suntem prietene foarte bune si foarte apropiate laughingbig grin

| AlaBalaPortocala_3309 explică:

"Eh! Mama nu mai are 14 ani, te-a făcut şi te-a alăptat pe tine şi i s-au mai lăsat sânii, de aia poartă sutien."
intrebarea era pusa la misto raised eyebrows
si observ ca nu aveti simtul umorului

| DeeDee_2687 a răspuns:

DecI OMGlaughing! 1.scrie corect ca am descifrat pe aici la cuvinte de ma doare capu at wits' end. mdeci. daca nu ai nu stiu ce sani nai de ce sa porti sutien pentru ca va sta total aiurea sutienul pe tine.si cum a spus cel/cea de mai jos.sanii o sa ti se lase mai tarziu daca porti asa devreme sutien
. si daca ti neaparat sa porti si nu te lasa mamica spune-i ca vrei si tu sa porti ca doara nu omori pe nimeni happy
...si ca no sa porti tot timpul.thinking
sper sa iti iasa schemalaughing
>big grin