| XnameX a întrebat:

Bună am 15 ani și mă doare sânul stâng de vreo săptămână dar e o durere ciudata adică nu mă doare daca stau pur și simplu în schimb daca încerc sa fac abdomene sau respir foarte adânc (rare ori ) sau tușesc tare rău simt ca mă tine ceva. Eu tușesc de ceva timp și aceasta durere mi s a declanșat când an tușit o data rău rău de tot de abia mai puteam sa respir. Pe lângă asta ciclul mi a întârziat 9 zile (nu s însărcinată). Ce poate fi sper ca nu e grav ca eu deja mor de frica.mie mi se face rău când văd sânge sau când știu a trebuie sa mă duc la doctor.nu va pot descrie frica mea pentru tot ce înseamnă doctor.

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, nu-i nici o rusine. Nu-i de glumit cand vine vorba de sanatatea ta. Daca o sa mergi la doctor, nu o sa vezi nici un pic de sange, nimeni o sa se apuce sa te opereze. O sa te intrebe cand a aparut durerea, in ce circumstante (exact cum ne-ai explicat), o sa ii explici durerea etc.
Tusitul ala si respiratia greoaie sunt semne ale unor boli de plamani, iar intrucat sanii se afla langa plamani e posibil sa interactioneze. E mai bine sa mergi la medic, gandeste-te ca vei fi bine happy Aici pe TPU nu avem cum sa te ajutam asa cum ar face-o un medic. Succes!