| Antrax a întrebat:

Am 15 ani inca nu am avut prieten am refuzat vreo 6-7 pana acum doar pentru ca imi place de un baiat de cand eram la gradinita dar niciodata nu am avut curajul sa ii spun ce simt, cand eram cu prietenii pe afara atunci ma privea mereu vorbea frumos cu mine etc. colega mea X a vorbit cu el pe mess si mi-a zis ca el ma iubeste enorm si acum cateva zile am aflat de la o prietena ca, colega mea X s-a sarutat cu el.Doare ata de rau. Ce sa fac sa lupt pentru el sau sa nu ma mai indragostesc niciodata sa nu doara?crying

Răspuns Câştigător
| Chocolate a răspuns:

"Fetelor nu fugiti niciodata tramvai sau dupa un baiat pentru. ca intotdeauna vine altul"
capu suswinking, fa-i vant "prietenei"tale si cucereste'l pe baiatul ala cu frumusetea si naturaletea tawinking, sunt sigura ca o aibig grin... daca copilu e incapatanat da'l incolo si pe el, exista milioane de baieti draguti pe plantea aceastabig grin...PS:[nici eu nu am avut nici un prieten, i-am refuzat pe toti, nu vreau sa am prieten, stiu ca toti is la fel, nau suflet, is profitori de dragostea fetelor, pana la urma toti te lasa si te fac sa suferi...si eu am 15 ani sh totusi ii dau dracu ca nu-i mai suport, cate fite sh figuri au unii, is multi draguti:X:X:X, dar daca e nu fac decat sa visezlaughing, nu-mi doresc ...desi multi vor sa fie cu mine]

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cum sa nu te mai indragostesti niciodata ca sa nu te doara?:-o:-o:-o
Sa nu plangi niciodata pentru un baiat ptc eu am facut greseala asta si apoi am regretat straight face
In niciun caz! Daca prietena aia care stia ca tu il placi s`a sarutat cu el inseamna ca nu este o prietena adevarata si nu merita prietenia ta no talking
Si...cu baiatul ala.de ce nu vorbesti tu fata in fata cu el? atunci vei sti sigur atat ce simti tu pentru el, cat si ce simte el...nu ma suferi te roooog!
Lupta!:*

| Silvia a răspuns:

Cum sa nu te mai indragostesti niciodata ca sa nu te doara?:-o:-o:-o
Sa nu plangi niciodata pt un baiat ptc eu am facut greseala asta si apoi am regretat straight face
In niciun caz!Daca prietena aia care stia ca tu il placi s`a sarutat cu el inseamna ca nu este o prietena adevarata si nu merita prietenia ta no talking
Si...cu baiatul ala..de ce nu vorbesti tu fata in fata cu el?atunci vei sti sigur atat ce simti tu pt el,cat si ce simte el...nu ma suferi te roooog!
Lupta!:*

| Silvia a răspuns:

Scuze de doua raspunsuri straight face...
si.scuze pentru greselile gramaticale. m`am grabit :d

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cel mai bine este sa vb cu elhappyDaca colega ta s-a sarutat cu el nu trebuie sa mai ai vreo legatura cu ea.Nu merita prietenia tahappy
Nu renunta daca u il iubesti pe acel baiat happyLupta pentru el.Insa,daca el continua cu acea colega lasa-l in pace.Sunt multi baieti pe lume.Sa nu uiti ca nu merita nici un baiat sa suferi pentru el. U trebuie sa ai incredere in tine.kiss
Succes!winking

| lolly_3072 a răspuns:

Si vezi cum se comporta cu tine...baietii se cam dau de gol la capitolul love.

| lolly_3072 a răspuns:

Si daca prietena ta minte si nu e adevarat ca ei doi s-au sarutat? intreba mai multe persoane

| cooola a răspuns:

Scumpa, cel mai bine este sa vorbesti cu el si sa nu te mai iei dupa prietene, colege, etc mai bine sa auzi din gurita lui.si oricum acum nu poti numi dragoste, esti mica, acum totul este trecator.

| Deer a răspuns:

Pai... thinking In primul rand, da-o drecu' pe prietena aia ta laughing In al doilea rand... thinking Incearca sa-l castigi pe baiat tongue Daca el e prost si incapatanat atunci da-l dracului si pe elwinking laughing Mai sunt si alti baieti... Cauta dragostea in alta parte... love struck

| piticutz a răspuns:

Stiu cum e... cel mai bine este sa ii dai un sut la prietena aia a ta care de fapt nu este.Lupta pentru cel care il placi. uneori baietii sunt cam prostuti si nu realizeaza nimic.Chiar o lasi pe prietena ta sa castige? Vb cu el si spune-i sentimentele tale (daca iti este rusine vb cu el pe mess)vezi daca simte acelasi lucru pentru tinewinking

| bibiank a răspuns:

Vezi km faci sa te bagi in seama cu el p mess.sau sa va int mai multi daca zici ca si el te place. a sarutat. o p tipa doar asa... k na e baiat... u ia legatura k el...si cu fata X nu mai vorbi cv timp si spun. ei vreo 2winking:*:*: bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut printr'o chestie asemanatoare...eu iti recomand sa treci peste el chiar daca e greu...sunt atatia baieti care te plac si daca nu profiti... o sa ii pierzi...iti zic din propria experienta... e greu,... dar uita'l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg.si eu sunt ca tine am 15 ani si inca nu am avut nici un iubit. I-am refuzat pe toti. dar din pacate eu cred ca pana la urma o sa vina unul care sa imi placa cu adevarat si sa ma placa si el. Pt ca acum toti baieti se aproprie de o fata doar pentru sex sau sa isi bata joc de ea.asa ca eu inca il astept pe cel potrivit

| eu_3592 a răspuns:

Intreba-l daca si el te iubeste si eu am fost intr-o situtie indentica doar ca sunt baiat eu l-am batut rau pe prietenul meu dar u poti sa il intrebi daca te iubeste si el apoi ii spui ca si u il iubesti si ca tea ranit cel putin ii va parea rau si nu va mai sta cu prietena ta

| geanina1407 a răspuns:

Zi ca nu e frumos ce a facut si daca isi cere scuze iarta-l da nu. nul baga in seama si mai tarziu o sa se intoarca la tine.