| adi_9487 a întrebat:

am 15 ani parinti mei sunt in italia am fost si eu acolo chiar si la scoala am repetat acolo clasa a6a ca nu stiam limba da pe urma m-am intors in romania imi era tare dor de casa de bunici da mama nu a fost de acord cu asta da totusi ma trm in romania acum eu vreau sa ma intorc inapoi acum eu trec clasa a8a. am vorbit cu mama sa ma reintorc acolo in clasa a9a cand trec la liceu. ce sfat imi dati sa ma mai intorc inapoi in italia sau sa raman in romania?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Da este o varianta dar daca nu ti place acolo mai bine stai aici. desi sperante pentru un viitor bun nu ai. mai ai timp sa te gindesti. Alege ce crezi ca e mai bine pentru tine [eu as opta pentru a pleca linga parinti

1 răspuns:
| Dan a răspuns:

Draga Adi, este bine sa cunosti doua limbi de circulatie internationala, iar in ce priveste situatia ta, tu trebuie impreuna cu parintii tai sa decizi unde vrei sa te stabilesti.Noroc!