| DyEnUtZa_1934 a întrebat:

Am 15 ani si nu mai vreau sa traiesc deoarece m-am saturat de viata asta mama mea e plecata in Italia iar tatalui meu nu-i pasa de mine,nu ma baga in seama si cand vreau sa-l intreb ceva imi spune s-o intreb pe mama iar la scoala toti colegi ma barfesc,tot imi spun ca sunt grasa, proasta etc fara ca eu sa le fii spus ceva.
Iar baiatul de care sunt indragostita nici nu stie ca exist dar n-o cine ar vrea sa fie cu o grasa ca mine.
Deci eu alta solutie nu gasesc decat sa ma sinucid ca sa scape toti de mine macar as stii ca n-o sa-i mai vad niciodata.

2 răspunsuri:
| piticelm a răspuns:

Esti cu capul, sincer.Cum poti spune ca la 15 ani vrei sa te omori? Adica alte cai nu poti gasi pentru a scapa de probleme? poti slabi, poti invata mai bine, iti poti face o prietena cu care sa vorbesti toate probleme, nu trebuie sa iti iei zilele.Altii si-ar dori sa aiba zilele tale, dar mai au de trait o luna, sau cateva zile, ore.Viata este minunata daca stii sa te bucuri de ea si sa vezi si partea plina a paharului.

| Snowfall a răspuns:

Nu trebuie niciodata sa te gandesti la asa ceva. Ai doar 15 ani, esti la inceputul vietii, daca acum iti este rau nu inseamna ca toata viata iti va fi. Suferinta ar trebui sa te motiveze sa iti depasesti starea si sa ajungi sa ai o viata fericita. Pe cei care te jignesc nu ii baga in seama, oricat de perfect ai fi tot se va gasi cineva sa nu te suporte si sa comenteze in vreun fel. Daca te consideri grasa nu ar trebui doar sa te plangi, ci sa si actionezi, apeleaza la o dieta, fa sport, daca iti permiti fa-ti abonament la sala si cu timpul vei mai da jos din kilograme. Sper ca te-am ajutat!