| PufyPufarina a întrebat:

.am 15 ani, sunt fata ..sunt retrasa de obicei si ciudata din punctul meu de vedere(psihic) nu prea am avut un prieten pana acum ..recent am intalnit un baiat care mi-a zis caii place de mine ..era dragut deci desi nu prea simtem nevoia unui prieten am acceptat sa ne intalnim si sa ne cunoastem. dupa mi s-a parut biatu perfect pentru mine ..asa ca am continuuat.dar problema era ca eu nu stiam sa sarut, iar de fiecre data cand ma saruta ma simteam ca o proasta deoarece nu ii raspundeam bine,.iar el nu imi zicea nimic ..ma intre daca il deranja ..in fine. dupa un timp ..nu am mai vrut sa fiu cu el desi tineam la el.asa e firea mea.pur si simplu nu ma simteam bine in prezenta lui ..am hotarat sa nu mai vorbesc cu el si sa-l evit. dupa cateva incercari.a facut si el la fel ..desi el inca se mai tine dupa mine cand ma vede ..si asta se intampla cam in fiecare zi.ce sa fac? sa ma impac cu el? cel mai tare m-a deranjat ca nu stiu sa il sarut (pur si simplu nu pot) imi e dor de el...chiar nu stiu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Angelofdemon a răspuns:

Buna! Si eu eram la fel,ca tine acum cativa ani,cand eram mai mica. Si la fel,aveam o jena eram foarte timida.
Draga mea,trebuie sa te simti bine in pielea ta,sa ai incredere in tine. Nu exista,o tehnica privind sarutul,nu exista niste instructiuni pentru asa ceva,fiecare saruta in felul lui,sa nu saruti. cum sa zic,sa lasi saliva multa in urma ta,sa nu ii fie scarba pe urma,poate. Dar,in rest,fiecare saruta in felul lui. Trebuie sa ai o igiena a guri,corespunzatoare,si in rest nu trebuie sa te simti prost, mai ales pentru ca nu ti-a reprosat nimic. Cine te place, te place asa cum esti! Asa ca, daca te simti bine in pielea ta, langa el. Impaca-te cu el.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Impacate cu el, faptul ca nu stii sa saruti nu e o problema daca va iubiti cu adevarat, iar daca el nu ti-a spus nimic pana acum inseamna ca nu il deranjeaza.

| SkyPilot a răspuns:

V-ati despartit pentru o problema care era numai in capul tau. Baiatul te-a placut si nu a zis nimic. Impaca-te cu el, spune-i ca iti pare rau ca ai procedat asa, spune-i sincer ce problema ai, el te va intelege si te va ajuta. Nu mai lua decizii intr-o relatie pe baza a ce crezi tu despre tine. Baiatul cu care esti este cu tine pentru ca te place asa cum esti.

| Dariusuu a răspuns:

Aveți timp toată viața să exersați acum pune-te pe telefon și sună-l până nu găsește pe alta iar tu o ai să regreți mult că asta.

| Lagorúthon a răspuns:

Dupa tine, iubirea adevarata se bazeaza pe saruturi? Daca simti ca il placi, impaca-te cu el. Iubirea adevarata nu se bazeaza pe cine stie sa sarute sau cine nu stie sa sarute.

| daniela281 a răspuns:

Chiar nu va pot înțelege pe voi, adică, serios, daca iti pare ca iti place de el, atunci de ce naiba cauți nod in papura? De aici zici ca vrei sa te împaci cu el, iar din alta parte o faci pe inabordabila, chiar imi arata cat de mediocra poti fi, fara supărare!