| fashionaddict a întrebat:

Am 16 ani 1.56 m si 54 kg.Sunt mica si >grasuta:".
As vrea sa slabesc vreo 5-6kg. Voi ce mi-ai recomanmda? Cum ati slabit?
Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Adella92 a răspuns:

Redu cantitatea de paine si in materie de carne iti recomad doar carnea de pui si peste.Mananca multe fructe, in special mere sau orice altceva dar NU banane acestea au multe calori.si nu in ultimul rand fa mult sport. La masa poti manca o portie obisnuita de mancare, dar reduci cantitatea de paine.sau o poti inlocui cu painea negra.Asta a fost propria mea metoda de slabit, pe mine m-a ajutat.succes!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Redu consumul de grăsimi de orice fel şi multă mişcare (înotul arde dublu caloriile faţă de celelalte sporturi).
Pa, pa.

| fashionaddict explică:

Mananc doar carne de pui si paine neagra de vreo 3 ani

| roberta_7421 a răspuns:

Ai timp sau ai chef sa faci exercitii fizice? daca nu incerca cu ceaiul sanye anti adipose tea.este foarte bun si nici nu costa foarte mult, doar 8 lei cutia.se gaseste in farmacii.pe langa sfaturile celorlati legate de mancare incearca si ceaiul.va da rezultate foarte bune.si eu il folosesc si ma simt bine cu el.succes

| cip a răspuns:

Paine neagra sau alba tot aia e, prea mica diferenta intre ele.
Daca vrei sa slabesti fa multa miscare, numai manca dupa ora 7 seara (maxim), mananca multe fibre vegetale (fulgi de ovaz de exemplu), elimina dulciurile si alimentele cu multe grasimi si colesterol ridicat
eu am slabit 15 kg in 3 luni. Am alergat zilnic o distanta minima de 3 km si maxima de 6km, nu am mai mancat seara, in loc de dulciuri am mancat multe fructe (mere, cirese, portocale, grapefruit), am mancat doar carne alba (pui, curcan, peste) si multe fibre vegetale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am mancat paine 3 luni si produse de pastelerie plus sport orice fitnes asa am dat cateva kile bune.

| BuradaCosmin a răspuns:

Elimina painea si carnea din alimentatie fa miscare lasa calculatoru sa se odihneasca crede-ma ca stiu am fost si eu in situatia asta.