| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 45 de kile la 14 ani si as vrea sa ma pun sa mananc mai mult ca de obicei (mancaruri cu mai multe calorii) pentru a ma ingrasa. Problema e ca am si un pic de celulita, iar daca mananc mai mult se pune si mai multa. Daca mananc ceva usor pentru a nu face celulita raman slaba. Ce pot sa fac? Fundita :*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, nu să abuzezi, da?
Practică un sport sau exerciții fizice zilnice pentru a ține masa musculară tonică.
Celulită au peste 95% din femei, fie slabe, fie grase.
Pa, pa.

| PrecioussGirl a răspuns:

Acceptate asa cum esti. eu nu am norocul asta. sa mananc cat vreau si sa nu se pune deloc.happy

| yhsay a răspuns:

Ai 14 ani, nu te mai stresa atat de cate kg ai, fii fericita ca esti slabuta, altele la varsta ta au obsesia slabitului. Cel mai bine ar fi sa faci niste exercitii usoare pentru picioare si fund ca sa scapi de celulita si sa ai picioare frumoase. De ingrasat nu-i cazul, esti foarte bine asa cum esti pentru varsta ta, mananca normal.

| fetitzadulke26 a răspuns:

Pooi,poti manka mult,dar in acelasi timp fa si f. mult sport,pentru a scapa de celulita,daca ai muschii tonifiati nici celulita nu mai e, de manaka cat vrei dar fa si sport, bafta:*