| Carolinee a întrebat:

am am aproape 13 ani ( fac in iunie anul asta ) si nu am menstruatie! de mancat mananc dulciuri cam multicele dar foate multe fructe ( banane, mere, cirese, capsuni etc ) si legume ( rosii, castraveti, ardei etc )! totusi nu ma ingras! si mananc cat pot de mult la toate mesele! Nu am nici sani nici menstruatie ( dar am acele scurgeri galbioare )! toate fetele din clasa au si eu nu pana si o fata care e cu un an mai mic decat mine are sani, forme si menstruatie!
Dati-mi niste sfaturi! ( in cegatura cu alimentatia exercitii si altele ) Avrau sa fac asta fara medicamente!

4 răspunsuri:
| Shara17 a răspuns:

Buna, nu nteleg de ce toate fetele se grabesc, crede-ma o sa ai o durere de burta inimaginabila si stai numai in fund ca altfel "ti se scurge tot din tine", stiu ca si eu voiam sa imi vina mai bine si acum imi pare rau, oricum pana la 15-16 ani ai tot timpul si nici mie nu mi.a venit devreme ( am colege in clasa care nici acum nu au menstruatie si e ok- sunt clasa a 8-a trec a 9-a) si mai ee faza ca si mie inca mi se regleaza adica mi vine odata la 2 luni sau mai devreme deci nu e o regula acum... dar nu trebuie sa te preocupe chestia asta! Nu am vazut vreun baiat care sa spuna: "- aaa, daca nu ti.a venit menstruatia nu putem fi mpreuna!" deci nu e o problema! happy pup si sper ca te.am ajutat! Aa da si nu e legat de alimentatie ci de organismul fiecareia tongue

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna!
Nu-ti fa griji. Va aparea curand. Tu poti sa fii una dintre cazurile cand menstruatia apare mai tarziu. Nu poti sa schimbi natura... Nu te vor ajuta nici exercitiile nci nimic. Iti mai amintesc odata: VA APAREA SINGURA!
Bye

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare organism e diferit nu te mai compara cu altii

| VladLungu a răspuns:

O sa iti vina si tie. Unele fete se dezvolta mai greu.Nu te speria.