| criscriztinutzzza a întrebat:

am avut o relatie de 3 ani..am avut multe certuri in aceasta relatie insa mereu am reusit sa trecem cu bine peste tot a fost primul meu eu am fost prima lui iubire....insa la un moment dat ne certam prea des si el pur si simplu nu ma mai respecta.adika.vorbea foarte urat(gen mars,esti o proasta du-te-n *** de proasta cand il suna-m sa ii zic sa ne vedem zicea n-am chef,se enerva din orice chestie marunta, nu ma suna cu zilele cand ne certam etc.) nu am dat importanta pentru ca mereu spunea ca ajunge sa imi vorbeasca asa pentru ca eu il enervez prea tare insa el se enerva din prosti banale.s-a despartit de mine de 2, 3 ori mi-a spus ca nu mai vrea mam rugat de el am plans in fata lui ia'm implorat iubire sa zic asa.pentru ca imi dadea impresia ca e doar vina mea..desi de multe ori ne certam pentru ca nu discuta nu mai vb frumos deloc si eu urlam...totul a fost pana la un punct cand inainte de sarbatori din nou a terminato..credeti-ma il iubesc din inima m-am milogit si mi; am calcat orgoliu demnitatea mereu insa cand am vazut ca iar pune punct si asteapta de la mine sa fiu femeia perfecta"adica sa nu ma supere nk sa se comporte cum vrea el iar eu sa il inteleg"in momentul cand a pus punct nu l-am mai cautat..trecuse 1 luna la'm cautat inainte de revel si i-am spus ca imi lipseste el tot el cel ce mi-a dat papuci era mandru si zicea ca se mai gandeste ce facem noi"aveam impresia ca isi bate joc..asa ca mi; am propus sa ma cuplez cu altcineva sa uit..am inceput o "relatie"incerkand sa ies sa uit de fostul pentru ca ajunsesem depresiva numa plangeam si nu ieseam din casa..baiatul acesta este exceptional se poarta f frumos cu mine ma respecta insa nu pot sa simt nk pentru el decat drag..inca plang si au trecut 4 luni inca imi lipseste fostul si imi vine sa ii scriu insa nas rezolva nk pentru ca s-ar bucura probabil ca va vedea ca inca plang dupa el (el considera ca eu sunt mai mult vinovata si considera ca nu trebuia sa ma iau cu altul pentru ca eram despartiti doar de 2 luni si eu deja ma cuplasem cu altcineva) nu stiu ce sa fac sa ma despart de respectivul si sa il contactez pe fostul care probabil are deja si o iubita..sau sa raman in relatie cu acest baiat si sa incerk sa il uit. daca ati trecut prin dezamagiri si ati simtit ca se prabuseste tot va rog dati; mi niste sfaturi..specific.eu am 20 de ani el are la fel.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Eu te inteleg ca ai iubit si inca il mai iubesti,dar nici chiar asa.
Am iubit si eu,stiu cum e,dar nici chiar asa.
Daca a vazut ca'i permiti multe si te mai si milogesti de el cand e tot vina lui,probabil ti-a vazut slabiciunea.
Constientiza ca daca te certi cu el azi,maine tot tu de duci la el,chiar daca e vina lui.
Unii baieti sunt asa sa nu fie luati peste picior,dar caracteru difera de la unu la altu.
Eu zic ca e mai bine sa-l uiti si sa-ti vezi de viata ta si el de a lui, eventual ramaneti la stadiul de amici.
Acum sa vorbim putin despre actualul.
Zici ca nu prea ai sentimente pentru el si te-ai cuplat cu el doar sa-l uiti pe fostul.
Toate bune si frumoase pana aici.
Dar daca baiatu investeste sentimente? E frumos sa sufere si el apoi cum ai suferit tu?!
Eu zic ca nu daca zici ca iti vorbeste frumos si e atent cu tine.
Gandeste-te bine ce vrei, daca nu esti sigura pe tine, macar spune-i acum, mai tarziu va fi mult mai afectat de raspuns.
Acum e alegerea ta ce faci mai departe.
Dar daca pe viitor ai aceias atitudine fata de cineva care e indiferent cu tine si iti adreseaza injuraturi ca ceea de mai sus, nu stiu ce sa zic, bunatatea =slabiciune si tu ai de suferit...
Mult succes pe plan sentimentalhappy

1 răspuns:
| euuilem a răspuns:

Sincer incearca sa il uti, daca te vei reimpaca cu el va face la fel, incearca sa il uiti.Ai avut norocu sa intalnesti un baiat de treaba..., profita de ocazie, rar intalnesti baieti ca si actualul. Sper ca te-am ajutat...