| Elly007 a întrebat:

Am cosuri si am auzit ca pot folosi un baton corector inainte sa ma dau cu pudra sau fond de ten ca sa nu se mai vada atat de urat.As vrea sa'mi cumpar unul dar nu stiu de unde si cat costa. Ma puteti ajuta? Pls.Si poate nu sunt eu bine informata, daca m'ati putea ajuta cum se foloseste exact si cine dintre voi il foloseste.[Dau fundita pentru cel mai bun raspuns]Multsumesc.

Răspuns Câştigător
| SheCanFlyy a răspuns:

Cel mai bun este batonul corector purificator de la Gerovital, pe care il gasesti la Plafar.Eu il folosesc, si este mai sanatos, usuca cosurile, si nu face rau tenului, precum fondul de ten.Il aplici pe cosi, fara sa freci, apesi si apoi uniformizezi. Sper ca te-am ajutat. Pup

1 răspuns:
| gigiro a răspuns:

Batoanele corectoare sunt bune doar sa mascheze cosurile, sunt ca si fondul de ten, dar mai consistente.De exemplu, daca te duci undeva si vrei sa le maschezi, vei reusi sa amagesti privirile altora. Dupa parerea mea, nu e chiar rau, dar nici solutia pe care as adopta-o eu. Decat sa dai banii pe asa ceva, dai mai bine banii pe medicamente sau produse care sa ajute la eliminarea lor. Eu am mai recomandat pe acest site, clearasil, dar stiu ca exista multe alte produse bune si cu rezultate. Si nu uita, multe fructe si legume, putina drojdie de bere, spalatul fetei cu tarata de grau.