| Christina123 a întrebat:

Am dat teza la mate(cls 8), am scris toate subiectele dar la sub.1 am gresit cateva, iar la urmatoarele cred ca nu am facut bine.Mi-e frica de rezultat deoarece sunt una din cei mai buni elevi si mi-e teama sa nu iau nota mica.Ce sa fac sa ma calmez?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

La mate ai greșit, la română te faci de rîs.
Textul pe care ni-l propui, d.p.d.v. al conceperii sale, e unul de tot rîsul, iar cu expresia „sunt una din cei mai buni elevi" ( pe tine nu te-a zgîriat la ureche acest groaznic dezacord) „ai pus vîrf la stog".
Cum poți fi printre cei mai buni elevi?
Eu nu pricep!

| Wehrmacht a răspuns:

Pai...rezultatu' n-ai cum sa-l schimbi, incepe cu asta.De ce sa te mai ingrijorezi acu'? Iti faci griji cand iti da teza.
Si eu am facut la fel la teza de la bio.Am zis ca iau maxim 6 da' am luat 9 ca am citit enuntu' printre randuri si am ratat niste subpuncte.
Dupa 2-3 zile mi-au trecut grijile.Erau mai mult nervi stiind ca stiam si nu am stiut ca trebuie sa scriu si chestiile alea plus ca am avut impresia ca am facut si alte greseli majore.
Well... daca tu zici ca esti printre cei mai buni de ce crezi c-ai facut gresit?

| neutrino a răspuns:

Nu-ti fie teama, nu poti obtine o nota mica atata timp cat ai scris toate subiectele bine, dar ai gresit numai la subiectul numarul 1 si la restul nu ai facut bine. Important este ca esti unul dintre elevii buni.