| Anonim1784628 a întrebat:

Bună, am și eu o problema. Am un prieten de 22 de ani, eu am 16. Când l am cunoscut aveam 14 (făceam în 2 luni 15 ani) iar el 22. Cu timpul a devenit foarte apropiat, a devenit parte din familie. Îl iubesc enorm de mult, dar anul acesta în luna aprilie (25) a plecat iîn Anglia sa lucreze (el spune ca pentru noi) și a venit în 25 iulie. A stat pana luna trecuta ( August) în 25, după a plecat dinou. V-a sta pana în Decembrie, probabil după Crăciun va veni. Îmi e foarte greu fără el, și cred ca de asta ne certam des. Din diferite motive am impresia ca s-a schimbat, ca mă înșeală iar a doua zi sunt convinsa ca mă iubește. Nu știu ce e cu mine. Dar eu când ne certam, nu pot sta supărată. Eu mă despart de el, si îl jignesc. Dar asta se întâmplă la nervi, fără sa vreau. Mi a spus ca dacă mai odată mă despart de el nu se va mai întoarce la mine. Ajutați mă va rog cu un sfat. Ce sa fac ca sa nu mai apelez mereu la despărțire.. îl iubesc și nu vreau sa îl pierd. Dau funda

1 răspuns:
| VenomMMA a răspuns:

''Il iubesc si nu vreau sa-l pierd''. Stii cati oameni isi doresc asta? Sa nu piarda pe nimeni din familie, iubitii, sotii? Asa-i viata, nu trebuie sa ne plangem la fiecare pas ca ne este greu. Va asezati frumos si discutati, ii spui ce simti, cum te simti cand el nu este langa tine, ca nu-ti place ca va certati, ii spui totul. Oricum, nu cred c-ar mai merge. El acolo cu munca, tu aici cu scoala. Relatiile de la distanta nu prea rezista. Nu este cum vezi tu in filmele de dragoste. happy Ai de abia 16 ani, ai toata viata-n inainte, o sa fie alt baiat in viata ta pe care o sa-l iubesti si mai mult.