| Loredana96 a întrebat:

Buna,am inceput sa fac niste exercitii cu scopul de a-mi rotungi fesele, si sa nu-mi mai joace grasimea pe picioare.
Nu sunt grasa, am 48 kg, si 1.60 m, 18 ani.Doar ca vreau sa am forme mai frumoase.
De cateva saptamini fac aceste exercitii zilnic, 60 de ori fiecare tip de exercitiu.
https://gif1.mycdn.me/......tps?/image
Zilele astea am observat ca parca ma ingras, adica mi s-a ingrosat picioare, la fund mare schimbari nu sunt.
Pantalonii sunt mai strinsi pe corp deja.
Poate nu e chiar bine sa le fac chiar in fiecare zi?
Nu vreau sa am picioare groase chiar.
Sau poate imi recomandati alte exercitii?
Si de cate ori pe saptamana e bine sa le fac? Avind in vedere ca le fac de 60 ori fiecare.

3 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la sala, si la sala ai un instructor si el te poate ajuta mai mult sa iti atingi scopul mai ales ca poate sa iti spuna si cateva sfaturi si stie si mai multe avand in vedere ca lucreaza in acel domeniu.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| vocea a răspuns:

Buna, as incepe prin ati spune ca ma bucur ca vrei sa arati bine si vrei sa duci o viata sanatoasa, acum tota treaba costa in autosugestie daca tu spui in fiecare zi ca arati bine si te simti bine chiar asa o sa si fie.
Sa ai vointa este cel mai important, iar exercitile le faci la un program anume si de 2 ori pe saptamana, nu trebuie in fiecare zi, desigur conteaza sa ai si o alimentatie sanatoasa.
http://www.ele.ro/......ante-24273
Iti urez mult succes!

| BlackRose03 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa ai o alimentatie sanatoasa, consuma multe fructe(nu uscate, ingrasa mai mult) si multe cereale.Si eu am facut exercitii asemanatoare(am 13 ani, 1.63 m si 49 kg) si am observat acelasi lucru. Picioarele mi se ingrosasera,dar doar pentru ca incepusem sa mananc mai mult ca de obicei si faceam prea multe exercitii la inceput, grasimea se transformase in muschi. Daca faci exercitii pentru fund, coapsele se ingroasa, orice exercitii pentru acea zona ai face, odata cu marirea sa se vor ingrosa si coapsele.Trebuie sa faci si exercitii pentru coapse subtiri daca vrei sa nu se ingroase in ciuda faptului ca faci exercitii pentru fund bombat.