| faranume30 a întrebat:

Buna! Am inceput sa folosesc uleiuri naturale, in special ulei de ricin, pentru par. Folosesc si protecție pentru placa sau perie electrică deși nu prea folosesc, si am si doua creme care împiedica căderea parului. Acestea ma pot ajuta la regenerarea parului si creșterea mai rapida?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la intarirea si regenerarea parului cu conditia sa nu mai foosesti in acelasi timp si alte chimicale care duc la caderea lui, si nici placa care arde parul.

| sammie a răspuns:

Nu prea. Încearcă leacurile naturale, cu fructe, legume, nu cu creme și uleiuri. Din propria experiență, ele mai mult îți fac rău, decât să îți facă bine.