| DariusXD a întrebat:

Buna am nevoie de o compunere pentru maine sau pentru Luni despre prima teza la romana daca aveti vreo compunere sau vreti sa imi compuneti va rog frumos dau fundita

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Prima mea teza la romana
Prima mea teza la romana, a fost si prima mea teza. Iainte au fost milioane de clipe de emoti si de curiozitate.Ma intrebam mereu cum va fi si iata ca am aflat.
Era o zi friguroasa de decembrie. Fiecare statea cuminte in banca sa cu caietul deschis. Uimitor :se auzea chiar si musca.straight face. Nimeni nu indraznea sa sctrice acest moment.
dEODATA s-a auzit un sunet big grinoamna a intrat in clasa. Aveam atatea emoti, nici macar nu pot sa scriu in cuvinte. Pe coala cea alba erau asternute atatea litere in sir, cand una langa alta, cand despartite prin virgule...
Totul a trecut, am inceput sa rezolv exercitiile si am realizat ca toate acele momente de siguranta nu aveau ce cauta atunci. Am prins incredere si nu m-am descurajat,
Prima mea teza a fost ca si prima mea litera scrisa, ca primul cantecel invatat; a fost ceva ce nu mai pot face.winking
Poti sa mai scrii tu sau sa schimbi unele chestiihee hee

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti specifica despre anii petrecuti alaturi de doamna invatatoare in introducere. despre faptul ca vara sa sfarsit si ca intri in clasa a cincea.
poti specifica faptul ca toti din clasa va temeati caci in fiacera ora un alt profesor era la catedra si ca la un moment dat ai auyit un cuvant nou acela era TEZA.
erati speriati dra cand ati primit foaia in fata ati realiyat ca e simplu si ca daca inveti nu are de ce sa-ti fie frica