| izaura111 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Sunt cu un baiat care are prietena de un an si jumatate. Nu pot spune ca este o relatie propriu-zisa pt ca eu nu consider ca am obligatii fata de el, doar vorbim mai tot timpul si ne vedem de 3-4 ori pe saptamana. A parasit-o o data pe iubita lui pt mine, dar am refuzat sa fim impreuna, asa ca s-au impacat. Nu iese niciodata cu ea, doar o cheama la el si fac sex sau ea ii face curat/gateste etc. Eu sunt cu el de 2 luni si am mai avut legaturi si inainte. Numai el ma cauta si imi cere mereu sa ies cu el in weekenduri, chiar daca prietenii lui sunt cu el. Imi spune ca ii este teama de o relatie cu mine pt ca l-as insela sau m-as plictisi. Nu stiu ce sa cred, el zice ca nu mai tine la oficiala, ca e doar obisnuita si ca ii place ca face numai ce vrea el, in timp ce eu imi impun punctul de vedere. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Asa cum acum isi inseala oficiala cu tine, intr-un viitor daca devii tu cea oficiala te poate insela cu alta si nu cred ca o sa iti placa foarte mult. Plus ca asta cu obisnuinta nu o cred. Obisnuinta obisnuinta dar pana la un punct. Probabil au ceva ani de relatie in spate si au existat si probabil mai exista sentimente. Normal ca tie iti spune ce vrei sa auzi.

2 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Sunt perfect de acord cu ElenaSA.De ce? Ce te-ar face sa crezi căci cu tine nu ar face la fel? Astea sunt abureli "Mi frică sa nu mă inseli, plictiseşti ş.a.ş).O persoană care te iubeşte nu işi pune asemenea intrebări. Poate te place nu zic nu dar fi foarte atentă. Poate vei ajunge in acceaşi ipostază ca şi cea oficială.

| ElenaSA a răspuns:

Nu este corect ce face el. Are doua relatii in acelasi timp si mi-e greu sa cred ca are relatii intime doar din "obisnuita". Eu sa sa cauti o relatie reala si corecta.