| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie neaparat de sfaturi pai imi place de un baiat si este mai mare cu o luna decat mine si nu cred ca ma observat si as vrea sa ma poata observa si sa pot sa intru in grupuiu lui si nu stiu ce sa fack ca mi-e rusine sa ma duc direct sau ceva de genu as vrea sa pot sa il fac sa ma simpatizeze de fapt as vrea sa il pot face sa ma placa sunt slabutza arat destul de bine dar nu il pot face sa ma placa de fapt nici nu m-am apropriat prea mult de el deoarece ma inrosesc practic eu as vrea doar sa pot intra in grupu lui si sa-l pot face sa ma simpatizeze. cum fack dati-mi cat mai multe sfaturi si cat mai bune va rog sa ma sfatuiti bine happy va pwwp astept sfaturi cat mai bune posibile

8 răspunsuri:
| Bucatarul.com a răspuns:

Ella, zici ca incearca sa intre intr-un clan mafiot...

Daca nu cunosti pe nimeni din grupul ala e mai greu, pentru ca daca te vei duce asa aiurea probabil se vor intreba: Ce o vrea si asta? thinking

Daca cunosti pe cineva, te duci vorbesti cu acea persoana... intrebi ce face, daca ei (ca si grup) vor sa faca ceva, sa se duca pe undeva... si daca e spui simplu, hai ca mai stau si eu cu voi, e cea mai usoara metoda asa! happy

| ~Ella.~ a răspuns:

Pai, fa-ti prieteni din grupul ala si intreba-i daca te pot baga ei.:d
Apoi, fa-ti o schimbare de look, ia-ti niste haine noi-ceva prin care poti fi remarcata, asa poate ii atragi atentia:*
Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii mai sigură pe tine dacă chiar iti place si incearcă săl bagi in seamă sau incearcă să ai prieteni comuni cu el si dk tie prea greu să vorb cu el vorbeste cu un prieten de-al lui si cind sint impreună poti incerca prin prietenul lui să vă bagati in seamă mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

App mai am ceva de spus. de exemplu daca masi duce la el si masi baga in seama cu el ce sa ii spun ii spun buna si mai ce subiect sa incep sau cum vb cu el. dati-mi idei sfatitima ce sa ii spun ce subiect sa bag. ce sa ii spun ca sa ma poata observa? de exemplu ma duc la el ii spun buna si mai ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buburuza... i-am cerut id-ul de fapt am trimis o fata sa ii ceara id-ul si el a zis ca nu il da nimanui si sa ma duc la el sa ma vada si mi-a fost foarte rusine sa ma duc si i-am trimis prin prietena mea i-am trimis un bilet si i-am scris buna mi-a fost prea rusine sa vin la tine si chesti...si el i-a spus prietenei mele sa il lase ca nu da id-ul crying si acum ce fack cryingcum mai pot sa intru in vorba cu el cum pot sa fack rost de id-ul lui? si cum pot sa il fack sa ma observe docamdata nu m-a vazut cum arat dr nu pot imi este asa de rusine sa ma duc la el ce fac cum pot sa remediez situatia?

| antonika a răspuns:

Te inteleg...creedema.Am fost candva in aceias situatie.Trebuie sa vorbesti cu el.Eu atunci stiam totul despre el dar i-am zis sa-mi da id-ul si sa intre pe mess si mi-am facut curaj si am vorbit cu el...asa zic sa faci si tuhappy

| Buburuza_2097 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine si toata lumea imi spune la fel sa intru in vorba cu acea persoana da nimeni nu'si da seama cat e de greu! nu as vrea sa-ti spun aceleasi lucruri care deja sunt penibile sar tu il cunosti? adica ati vorbit macar o data? daca da cere'i id si spune'i ca iesi intr'o zi cu mai mult priteni cu rolele cu bicla sau nu stiu la patinoar si invita'l si pe el si spune'i sa'si aduca niste prieteni si asa incercati sa va apropiati! daca nu il cunosti inca e o problema nu stiu un zambet, doua, trei si poate ii atragi atentia! daca nici asa nu merge singura solutie ar mai fi sa te duci direct sa vorbesti cu el si sa'i spui ce simti pentru el cu toata ca e super super greu dar macar stii ca ai incercat si nu o sa te gandesti tot timpul "oare cum ar fi fost daca as fi vorbit cu el?"! Astept raspuns cu ce ai facut sau macar ai incercat sa faci! Succes

| Buburuza_2097 a răspuns:

Offf du'te mai fata di vorbeste cu el acum serios adica aproape ca vi s-a facut cunostiinta! fa'l si tu mai curios, nu sa creada ca te are pe tava si gata! adica intalneste'te cu el! vpoate in timpul in care nu te fofilezi atata ca nu vrei sa te intalnesti cu el ptc ti'e frica el isi gaseste pe alta si iti pierzi sansa! du'te cu pieptul in fata si arata'i felul tau de a fi si poate te place n'ai de unde sti! dar daca nu incerci? o sa stai tot timpul si te vei gandi "oare cum ar fi daca m'as fi intalnit cu el?" daca vrei ia pe cineva cu tine de exemplu fata care vroia sa-ti dea idd lui si VORBITI fi'i tu insati si nu te lasa intimidata de el! astept raspuns sa''mi spui cum ai procedat!