| ColorfulRainbow a întrebat:

Am nevoie urgent de sfaturile voastre crying.
Nu mai suport nu stiu ce am dar mereu cand am contat cu oamenii ma gandesc ce zic oare despre bine, poate au o parere rea si ma curpinde o stare de rusine si ma rosesc sad.
Nu mai suport, chiar vreau sa traiasc si eu lejer si sa nu-mi pese de restul.

4 răspunsuri:
| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Cam asa sunt si eu...straight face. Incearca sa pari indiferenta sa nu iti pese de parerile lor.

| melittlelioness a răspuns:

Este posibil ca starea asta a ta sa fie mai mult decat o intamplare si un sentiment normal(nu bag mana in fosc ca asa e).
se poate numi depresie.eu cred ca cel mai bine e sa vb q un psiholog(nu este o rusine, in unele cazuri este o necesitate, si mai nou este si o moda). poti apela chiar la psihologul scolii tale(este aproape imposibil sa nu aveti unul)
sfaturi ca : nu conteazxa ce cred ceilalti ci numai parerea ta nu cred ca te ajuta prea mult.
ajuta.te singur si consulta pe cineva care o poate face
succes si sper sa rezolvi problema

| Pandaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Stii ce fac eu? ma gandesc asa:nu ma intereseaza parerea altora, eu am incredere in mine! Cine ma place, ma place asa cum sunt! Sper ca te-am ajutat!

| Bãã_Edda_1998 a răspuns:

Pai,simtete bine in pielea ta! Sa nu te mai intereseze ce cred altii despre tine, decat ce crezi tu despre tine. Daca tie iti place de tine autnci e ok.happy Succes!