| DewLoWoofy a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor pe plan sentimental. Mi-am cunoscut fostul prieten in 17 august 2013. La inceput doar am arso cu el, dar el a inceput sa puna sentimente si am ajuns sa vorbim zilnic multe chestii. Ei bine eu nu simteam aceleasi lucruri, nu prea as putea spune ca tineam la el si eram absolut indiferenta, necrezand in dragoste. El a fost singurul baiat care a facut atatea lucruri pentru mine, care chiar simteam ca tine la mine, ca e acolo, pentru mine, am facut lucruri cu el pe care nu le-as fi facut cu nimeni altcineva( nu, nu am facut sex ). Vorbea frumos, ma intelegea. Dar nu asa era el, inainte sa ma cunoasca pe mine, isi batea joc de toata lumea, mai ales de fete, adica se combina cu ele doar pentru un lucru si apoi le lasa. Dar de cand m-a cunoscut s-a schimbat. I-am spus ca, daca vrea sa fie cu mine sa se schimbe, si a facut asta... Singurul lucru ce nu imi place la el e ca e foarte monoton, nu prea vorbim chestii interesante, nu ma atrage (cum as vrea. ca sa pot ramane cu el ) ma rog. O data cu intrarea la liceu, inevitabilul s-a intamplat. Am cunoscut alt baiat. De care eram ingrozitor de indragostita, fiecare miscare ma facea sa-l vreau mai mult. Si practic, m-am despartit de fostul, la care inca nu stiu daca tin sau nu. Dar nu m-am despartit de el din cauza noului tip, ci din cauza ca nu tineam la el, si el tinea prea mult, si nu voiam sa sufere. Apoi, dupa asta, am regretat, 3 zile am fost okay, dar noptile alea numai eu stiu cum am adormit. Am simtit un gol in mine, am simtit ca mi se prabuseste lumea. Si a 3a seara, mi-am facut curaj si i-am scris tot ce simteam, nu chestii siropoase, ca nu e genul meu, cii o chestie de adio, sa spunem. Si mi-a scris ca, desi are o noua prietene tot la mine se gandeste. Mi-a trimis poza cu ea. straight face Asta a fost chiar urat, dar a facut-o doar ca sa ma faca geloasa, a si recunoscut. Dar simt, si stiu ca ma iubeste. Pe de alta parte, mai e si celalalt tip, il cunosc de o saptamana, dar imi place mult de el, e foarte dragut, am iesit afara de vreo 2 ori si ne-am vazut la scoala, in pauze.As vedea ceva dragut cu el pe viitor, fiind zodia mea opusa, cu care ma potrivesc practic cel mai bine
. E dragut..Sta aproape de mine, ne putem vedea des desi fostul prieten sta la vreo 20 de km de mine... Ce as putea sa fac in asa fel incat sa nu sufere nimeni? Va rog sa ma ajutati, si imi pare rau pentru halul in care am scris, dar m-am grabit.

Răspuns Câştigător
| DarkAngelz a răspuns:

Trebuie sa cauti sa cauti sa cauti... adanc caci doar inima ta ii cunoste pe resprctivi ca sa poata spune care este mai bun dar nu uita ca aparentele inseala
PS nu ai scris deloc dezordonat---Capul Sus
Nu e apocalipsa iubirii caci multi patesc asta(si eu) si apoi se rezolva

2 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Din cate inteleg eu,fiecare aveti un nou partener,tu nu ai tinut niciodata la el si acum doar pentru ca el s-a schimbat pentru tine (desi dupa ti-a facut "in ciuda" trimitandu-ti o poza cu actuala iubita)

Tipul actual iti place mult, are atatea avantaje fata de fostul, deci o sa ma intelegi, cand iti spun ca NU VAD UNDE II DILEMA?

Ai regrete doar pentru ca el s-a schimbat pentru tine? El te-a facut si geloasa, iar asta nu anuleaza ce a facut "bun"?

| Giusy a răspuns:

Daca nu tii la el, atunci ramai cu cel de care iti place... Ca oricum si daca ramaneai cu fostul tot afla pana la urma ca nu tineai la el si sufereati amandoi. O sa ii treaca si lui.