| sunshine19680925 a întrebat:

Am niste pietre de rau cu forme foarte interesante(pietrele au cam 5-6 cm) si vreau sa pictez pe ele diverse modele doar ca nu stiu ce "instrument" sa folosesc. As avea nevoie de un fel de stilou cu varf foarte subtire in care sa pun vopseaua. Aveti idee daca exista asa ceva pe piata? Sau poate va vine in cap vreo improvizatie? Eu m-am gandit la stilourile pentru retusuri la caroseria masinii sau tin minte ca avea o prietena de-a mea un fel de carioca in care punea oja, cu varf acutit, cu care facea modele pe unghii(era special conceputa pentru asa ceva), dar nu am gasit nimic asemanator. Ideea este sa aiba un varf foarte subtire(sa nu lase un strat gros de vopsea). Aveti idee de unde pot face rost de asa ceva? Ofer fundita si vot oricarui raspuns care ma ajuta!

2 răspunsuri:
| InsertName a răspuns:

Uite,la AVON(nu stiu daca ai reprezentant) este o pensula pentru unghii si este accesibila.Am si eu, am pictat cu ea si e chiar foarte buna.Are un capat cu pensula si un capat cu care poti face buline.

| maryeee a răspuns:

Pai poti folosi tus corector poti sa te duci la librari si sa ceri tus de diferite culori