| AtmaKhan a întrebat:

Am o intrebare. Daca pana acum (15 ani) am avut ten gras si, in consecinta, acnee, de ce in ultima luna pielea mea a devenit de-a dreptul uscata? Nici macar iarna nu pateam asta, iar vara glandele secretau sebum intr-o veselie. Si curios e ca inca am acnee. Mult timp am vrut sa am fata mata in mod natural, dar incepusem sa ma obisnuiesc si chiar sa.mi placa sebumul care imi tinea pielea departe de riduri premature. Credeti ca are ceva de-a face cu o crema antiacneica pe care o folosesc? Ea usuca si formeaza o pelicula pe ten. De asemenea, in ultima vreme n-am baut multa cafea, n-am mancat multe dulciuri si am avut o dieta echilibrata; poate sa fie si acesta un factor de reechilibrare hormonala? Ce pot sa fac pentru a-mi recapata macar partial uleiul natural de pe fata? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Hilde31 a răspuns:

Exact acelasi lucru am patit si eu si medicul dermatolog mi-a recomandat o crema : Effaclar K, Effaclar La Roche-Posay o gasesti in farmaciile HelpNet. E putin cam scumpa dar la mine si-a facut efectul in o luna de utilizare, si o data pe saptamana masca: o lingurita de lapte praf, o lingurita de miere, o lingurita de gel cu aloe vera si doua picaturi de ulei de masline! Mult succes si anunta-ma si pe mine daca ai reusit cu acest tratament!