| Deni87666 a întrebat:

Bună, am o întrebare, deci în 1 iulie mi se va termina contractul de la garsoniera și nu vreau sa îl mai lungesc, se va pune 1 iulie ultima mea zi de stat in garsoniera sau 30 iunie?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

30 iunie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ee, asta te intelegi cu proprietarul

| anonimg a răspuns:

Dacă în contract scrie până la 1 iulie, atunci în ziua de 1 iulie garsoniera trebuie să fie deja goală.
Dar dacă scrie până la 1 iulie inclusiv, atunci poți sta și pe data de 1 iulie.
De regulă spațiul trebuie părăsit până la ultima zi din lună.

Trebuie să cunoști câți metri cubi de apă ai consumat, curent, ca să ști câți bani vei primi înapoi din garanția care ai lăsat-o.