| Baddiexoxo344 a întrebat:

Buna! Am o intrebare! Domnul meu de matematica se oferă sa faca pregatire cu cei de a VI a, pentru a pregati elevii mai slăbuți sau cei care au fost in situație de corigenta. Eu sunt slăbuță la matematica si m-am oferit. Intrebarea e următoarea, Profesorul daca face niste ore suplimentare cu elevii primeste bani? Primeste bonuri in plus? E doar o intrebare. Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, scoala nu plateste pentru asa ceva

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca el a zis ca face ore suplimentare la scoala, atunci nu e platit, ci e voluntariat.

Daca ar fi dorit bani pentru ore s-ar fi exprimat ca ofera meditatii in particular.Pentru a clarifica situatia, puteti sa intrebati.Si eventual sa strangeti cativa banuti pentru o atentie la final, din respect pentru timpul si bunavointa lui.

Succes.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

"Profesorul daca face niste ore suplimentare cu elevii primeste bani?"
Doar dacă-i dați voi. Statul (și, ca urmare, școala) nu plătește pentru orele suplimentare.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Evident că nu, omul își pierde timpul liber, este plătit doar pentru orele pe care le are în program evident.
De cele suplimentare nu i le plătește nimic, doar dacă face meditații și vă cere vouă bani pentru înscriere, dacă nu, respectele omului care își pierde timpul liber încercând să vă învețe ceva.