| AneCriss a întrebat:

happy ..Am o intrebare. Mai mananca cineva care incearca sa slabeasca paine neagra "Total"? Vreau sa zic ca incerc sa slabesc si incerc sa renunt cat de cat la paine ..insa nu pot rezista mult timp ..si painea asta neagra este foarte buna insa nu stiu daca face bine sa mananc :-s! Voi ce ziceti? Cei care stiti cum e chatterbox care ati tinuta cura de slabire ..si ati tot incercat sa scapati de burta? ..ca eu inca n-am reusit ..Multumesc!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E important sa scazi nr. de calorii, nu trebuie sa le scazi neaparat renuntand la paine, poti sa le scazi din alta parte

| roxkiss a răspuns:

Pai chiar neagra nu stiu poti sa maninci de aceea surie e mai sanatoasa )) incearca sa nu maninci piilea chiar daca vrei atunci doat o hrinca subtire pe zi )) pentru burtica iti recomand sa faci
http://www.youtube.com/watch?v=DIRW_aBs9x0&feature=related
daca tii o cura de slabire fa o ora de sport pe zi poti doar duminica sa te odihnesti un pic )) si maninca 1000 d kcal pe zi ..sa nu ai probleme de sanatate )) ok, succes cu cura de slabire ..eu tot sunt la dieta + 70 min sport ))

| あなたの上司 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te lasi de paine. mananca mai multi cartofi(copti, prajiti, piure) timp de 2 saptamani si dupa nu o sa mai simti nevoie sa mananci paine. Eu am ajuns sa mananc jumate de felie la 2 feluri de mancare happy

| byachocolate a răspuns:

Pai de geaba mananci panine neagra daca nu facii sport incearca sa mananci dimineata cat mai bine pentru ati consuma energia si dupa amiaza niste supe aa si inca ceva nu mai manca dupa ora 19.00 pentru ca atunci corpul nu mai poate lua energie si se transfora in grasime incearca ca in loc de dulciuri sa mananci salate de fructe si iaurt cu fructe facut de casa evite alimentele prajite, conservante, sucuri acidulate.fa le tu acasa si inghetata fa o tu acasa ex: iaurt bagi o lingurita sau un bat de inghetata in iaurt si il pui la congelator si daca vrei sa scapi cat mai repede de burda fa cel putin 2 ore de miscare continua bea multa apa sisa stii ca dupa 20 de minute de abia atunci se arde grasimea iti dai seama ca intr o luna facand cate 2 ore de miscare vei slabi foarte mult daca ti am fost de ajutor funda please