| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare.Pentru cunoscatori as putea sa lucrez in cadrul politiei daca sunt discromat (partial ) sa-i zic asa.Ca la plansele ishihara ma descurc destul de bine exceptand unele.Am citit undeva ca la examenul medical daca nu le sti corect nu treci? Nu credeti ca e o prostie treaba asta? Adica doamne fereste cunosc culorile nu-s chior dar incurc unele culori amestecate intre ele, in rest e ok. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| NOC a răspuns:

Din cate imi aduc aminte, daca esti discromat nu vei putea sa treci de examinarea oftalmologica si daca presupunem ca reusesti sa treci printr-o interventie, la contravizita o sa pici pentru ca se repeta examinarea. In orice caz, hotararea o va lua medicul respectiv.

Indiferent daca iti convine treaba asta sau nu, se merge pe ideea ca sunt destule persoane sanatoase din toate punctele de vedere care isi doresc o cariera in domeniu.

Intereseaza-te la un cadru medical din sistem, de exemplu de la un spital militar, ca sa nu pierzi timpul degeaba cu invatatul.