| SellySellena a întrebat:

Am o intrebare pentru fete/femei,, Am 12 ani si sunt destul de dedzvoltata pentru a purta sutien! Ce spuneti... e prea redepe? Sa continui cu bustierele? Voi la ce varsta ati inceput sa purtati?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu de pe la vârsta ta am început să port. Nu, nu e problemă, doar să nu-l porţi prea mult. De pildă, când ajungi acasă să-l dai jos.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu am purtat sutien de la 12-13 ani pentru ca sanii cand se dezvolta trebuie sa aiba o sustinere ca sa creasca frumosi. Daca nu faci asta de acum, sa nu te miri daca vor ajunge lasati si departati.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Tinand cont ca esti mai dezvoltata, ar trebui sa renunti la bustiera si sa optezi pentru sutien.

| R0MW4LD a răspuns:

Nu ar strica sa arunci o privire si aici:
http://www.descopera.ro/......a-motivele

| RebekkaRebbe a răspuns:

Hey.uite si eu am 12 ani.sunt dezvoltata in inaltime dar la sani nu prea inca am o prietena e in clasa a 6 si are tot 12 ani e dezvoltata in sani poarta sutien.ammai multe prietene..si nu e rau deacum nu e repede Iti sfatuiesc sa porti dar mai bine e o bustiera nu te deranjeaza Si sutienul nu e bine sa il porti mereuu sau sa dormi cu el noaptea...

| Letticia a răspuns:

Sutienul nu este pentru adolescente si uneori nici pentru femei, pentru ca folosul lui este sa ridice sanii lasati.Chiar daca ai sanii ceva mai mari nu purta sutien sau bustiera.o sa opresti dezvoltarea lor.

| Olivika1414 a răspuns:

Dupa parea mea, daca esti dezvoltata ai putea sa incerci. eu de exemplu am inceput sa port pe la virsta de 11 ani

| Olivika1414 a răspuns:

Dupa parerea mea daca esti dezvoltata ai putea sa incerci. cam la aceasta virsta am inceput sa port si eu