| Razvan_7697 a întrebat:

Buna am o mare problema, am 14 ani si nu prea am prieteni pe langa mine si nu stiu de ce? dar stau intr-o zona unde nu sunt prea multi copii sad destul de departe de centru si nu prea stiu ce sa fac help plz

2 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Sa stai in casa, in fata pc`ului nu este in nici un caz ceva de facut ca sa iti cauti prieteni. Iesi cu un coleg afara, la o plimbare in oras si asa va tot strangeti. Acel cineva iti fac cunostiinta cu prietenii lui, acestia la randul lor cu prietenii lor si tot asa. Azi te plimbi pe acolo, maine o iei pe dincolo, poimaine te faci cu un prieten.

| ralucaralu a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie. Chiar acum cateva zile am pus si eu o intrebare asemanatoare. Ma plictisesc groaznic si abia astept sa incep liceul. Nu stiu ce sfat sa iti dau, e o situatie cam neplacuta.