| adinutzadina a întrebat:

am o prietena si este cu un baiat, acum 2 zile cineva i-a zis ca le-a vazut pe acel baiat cu o fata sarutandu-se in parca ea a crezut eu nu, am vb cu el si a zis ca da a fost dar cand se certase cu ea si erau cat pe ce sa se desparta le-am inteles si eu si prietena mea dar azi iar i-a zis cineva prietenei mele ca iubitul ei o inseala eu nu cred pentru ca nu e genu sa insele fetele mai ales ca o iubeste ff mult pe prietena mea dar ea crede si sufera nu stie ce sa faca pentru ca persoana care i-a zis o place si vrea s afie cu ea iar eu nu o las pentru ca stiu ca o sa sufere si vreau a o conving ca pridetenul ei nu o inseala si sa nu se desparta de el, vreau sa vorbesc cu el si el de obicei e deschis in fata mea dar nu stiu cat de deschis va fi acum, ce sa fac mi-e frica sa fie adevarat si sa gresec.Chiar daca nu cred pentru ca el nu e genu iar persoana care i-a zis prietenei mele vra sa o convinga se inceapa o relatie cu el, dar eu nu o las ca si eu am fost cu acel baiat si il cunosc stiu ce gen este...Va rog ajutati-ma urgent ce sa fac? fundintza promitsad

Răspuns Câştigător
| starcicky a răspuns:

Ummm...Pune problema pentru persoana ta. Daca tu ai avea un iubit care se pupa cu altele(tu nestiind asta), ai vrea sa stii? Invit-o pe prietena ta acasa sau la cinema si uitati-va la un film asemanator cu viata voastra sau doar un tip care inseala la greu, apoi intreab-o ce parere are, daca ar fi ea in locul fetei din film...etc.,iar apoi cred ca ar trebui sa ai din nou o discutie cu iubitul ei, nu incerca sa il sufoci, fi blanda pentru ca nu stii cum va reactiona.Succes si vacanta placuta!