| ralucutza_6101 a întrebat:

Am o problema, aceasta fiind faptul ca sunt foarte foarte timida, de cate ori vorbesc cu o persoana necunoscuta sau cu un profesor ma blochez, ma-nrosesc toata si-mi tremura vocea, nu ar fi asa mare problema dar imi afecteaza multe din notele de la scoala.Cum sa scap de timiditate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi mai curaoasa, nu te mananca nimeni. Ia aer in piept si ia.ti inima in dinti, o sa vezi, e chiar distractiv sa fi "tupeist"laughing

| OliviaLiv a răspuns:

Trebiue sa iti iei inima in dinti si sa iti infrunti timiditatea
La inceput ti se va parea extrem de greu dar cu timpul vei realiza ca e dea dreptul usor