| Noooo a întrebat:

Am o problema.Am fost cu un baiat (C). El este mai mic ca mine.eu trec in a9-a si el in a7-a. Sunt un dezastru! Pe 19 martie l'am intrebat daca ma place deoarece toti imi spuneau asta(mereu statea timid intr'un colt, mai radea se mai uita la mine dar, cand ma uitam la el intorcea rapid capul). Iar un prieten foarte bun(T), s-a imprietenit cu el si au devenit aproape cei mai buni prieteni. El a fost cel care mi-a spus deoarece de fiecare data cand ma vedea C ii spunea lui T sa'mi spuna sa mai stau cu ei sau imi facea complimente. T s-a prins si mi-a spus. Trecem peste! Se pare ca pe 7 aprilie si'a facut curaj si m'a intrebat daca nu vreau sa fim impreuna. Desi il placeam si il consideram foarte sweet, i'am zis "poate". I-am zis sa ma sune in seara aia si ii spun. Ma framanta faptul ca e mai mic. Pana la urma am acceptat. Si la ce PROASTA FIINTA SUNT imediat dupa ceva timp m-am despartit de el numai fiindca am facut o chestie penibila (l'am jignit cu/fara sa vreau nici eu nu mai stiu ce era in capul meu) iar fiindca sunt si mai tampita si putin cretina motivul pentru care m-am despartit este: nu vroiam sa se strice complet reputatia mea. Care oricum acum as prefera sa o arunc la gunoi numai sa nu fi facut asta. Acuma suntem deja pe data de 1 august. Vreau sa ma impac cu el (suntem vecini, el sta la etajul 1 si eu la 3) dar mai mereu este plecat cu familia (pe la mare, la munte, acum a plecat si in Italia...chiar azi). Ieri s-a intors de la mare. Am vrut sa ies afara dar, nu am mai reusit. Oricum l'am vazut pe fereastra si era pe banca. Azi, aveam un program incarcat. Am renuntat la tot numai fiindca am aflat din surse sigure ca cica, peste 5 zile pleca. Se pare ca a plecat azi. Vroiam sa'l sarut si sa'i spun ca imi pare foarte, foarte rau de ce i'am facut si sa'i spun ca vreau sa ma impac cu el. (El inca ma mai place). Insa, nu cred ca aveam curaj nici azi, fiindca el iar o sa plece, se va termina vacanta si vom patii ca inainte ca eu invat de dimineata, el dupa'amiaza si nu ne vom vedea decat in weekend. Si chestia asta ma enerveaza rau. Insa disper dupa el! Please, niste sfaturi, idei ceva... orice! Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Vorbeşte cu el. Mai bine să ştii că n-a fost să fie dar că ai încercat decât să trăieşti cu gândul că ar fi putut ieşi ceva frumos din asta.
Discută cu el, sună-l, orice.
Baftă! happy

2 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Idem cu Cosmin.

| cosmin_1969 a răspuns:

Pai daca nu ai curaj sa-ti ceri iertaree nu ai cum sa-ti rezolvi problema... asta depinde numai de tinewinkingbafta si succeslaughing