| Aly1864 a întrebat:

Am o problema cu Facebook-ul. Prima data cand mi-am facut cont de Facebook, l-am facut cu o adresa de email, iar acea adresa dupa un timp, am sters-o, vrand sa imi fac alta. Dar am sters-o, si nu am schimbat email-ul pe Facebook intai de toate, si asa nu am mai putut nici sa accesez contul de Facebook. Mi-am facut alt cont si asa s-a intamplat si cu acela, deci practic din neatentie. De cand am sters cele 2 email-uri au trecut 3 luni, deci dupa cum zice regulamentul, dupa 3 luni se pot creea din nou, daca cineva nu a facut deja asta. Si asa am si facut, din cate imi amintesc asa erau email-urile, dar nu stiu sigur. Le-am recuperat si am incercat sa caut pe Facebook contul si dupa sa incerc sa schimb parola, ca sa pot intra dar degeaba. Am mare nevoie sa intru pe acele 2 conturi. Cine ma poate ajuta funda! Raspuns cat de urgent posibil.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand un cont de facebook trebuie sa aiba o adresa de e-mail valida pentru a fi activ contul. E-mailurile trebuie sa le ai active si confirmate cu un alt e-mail alternativ asta in caz ca ti-ai pierdut un cont. Un email il poti crea usor. Atunci cand pui emailul pe facebook va trebui sa confirmi acea adresa printr-un link de activare pe care il primesti in imbox sau bulk ( spam ). Dupa ce ai confirmat atunci contul va fi activat. Se poate schimba adresa de email oricand doresti dar iar trebuie sa o confirmi accesand emailul si parola fie ca ai facut la gmail, yahoo sau alt serviciu de email.