| JustaLittle a întrebat:

Am o problema cu mama.cum pot sa o conving sa ma lase la bunica mea,in alta localitate, unde sunt singurii mei prieteni? Am 14 ani si 8 luni si nu vrea sa ma lase deoarece in primavara am stat putin mai tarziu afara (acolo, la bunicii mei).Mie mi se pare absurd ca nu ma lasa.Totusi,vara asta nu m-a lasat sa merg deloc acolo! Eu vreau sa merg deoarece acolo e "gasca" mea, doar cu ei ma distrez... Sfaturi? daca se termina vacanta chiar nu mai pot merge...

3 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Spune-i mamei tale ca nu este drept sa te priveze din vizitele la bunica ta. Spune-i ca iti este dor de ea si acolo iti place tie sa stai. Cred ca si bunica ta vrea sa te vada, orice bunica vrea sa-si vada nepotii.
Sa-i mai spui mamei tale ca vrei sa o ajuti pe bunica. Dar, pana la urma, ce rost are sa minti? Spune-i doar ca nu vei mai sta pana tarziu afara si ca acolo te distrezi tu cel mai bine si gata. Insista mult si va ceda mama ta. happy
Succes!

Răspuns utilizator avertizat