| amylove a întrebat:

BUna am o problema cu ochii mei...nu sunt nici albastri dar nici verzi variaza intre aceste 2 culori, iar uneori au si nuante de gri. Din aceasta cauza nu prea stiu ce culori sa folosesc pentru a-i pune in evidenta.Am parul saten ten usor bronzat fata rotunda. Am spus ca nu stiu ce culori sa folosesc referindu-ma atat la culorile vestimentatiei cat si la culorile folostite pentru make up. Va multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La machiaj merg nuantele de gri(cam toate), negrul(un simplu contur e suficient), turcoazul, nuante inchise de albastru si verde, bej, crem.La haine te poti imbraca fara probleme cu negru, alb, diferite nuante de gri, crem, bej(prind bine pe toata lumea), verde si albastru(orice nuanta), turcoaz si unele nuante de maro.

4 răspunsuri:
| xAvrilx a răspuns:

Am mai vazut persoane cu aceeasi ochi si ele poarta chestii obistuite.Culorile rosu si roz inchis.

| NarcyNarcisa a răspuns:

La vestimaentatie foloseste culori care sa-ti puna in evidenta ochii.Culoarea ochilor tai este minunata(ochii mei au aceeasi culoare). Incearca turcoaz, negru si alb.Pentru make up incearcaca culori putin mai inchise decat ochii tai pentru a-i evidentia. Sper ca te-am ajutat.winkingbig grin

| Dianné a răspuns:

Si eu am parul saten la fel ca tine happy, ochii verzi spre gri, si tot fata rotundahappy
In privinta vestimentatiei, ti-as recomanda sa porti ceva lejer, tinute sport.sa stii ca nu prea conteaza felul cum te imbraci in functie de cul. ochilor.parerea mea.in privinta machiajullui, eu nu folosesc nimic, doar cand ies in oras putin strugurel happyAr trebui sa imi spui si cati ani ai happy. Eu am 13 ani si iti spun sincer, ca nu ma machiezhappyAlte fete se machiaza din cls a5a happysi eu nu vr sa imi stric fata de acum cu fel de fel de produse happy.

Pupici :*

| amylove explică:

Aaa... m-am imbracat cu o bluza de culoare roz.si ochii mei is schimbase culoarea bateau mai mult inspre verdehee hee