| anaM2000 a întrebat:

Am o problema, de fapt nu stiu daca se poate numi o problema, in fine. De fiecare data cand fac efort, alergare, mers mai repede, gimnastica, ma inrosesc la fata foarte tare, mi se intampla si cand vorbesc cu anumite persoane, cunoscute sau necunoscute, sau cand gresesc ceva, atunci e maxim laughing plus ca nu sunt o persoana timida, am citit ca acest fapt se poate datora si timiditatii. Care credeti ca ar fi motivul? Exista vreo solutie de a scapa de acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Buna! E normal sa te inrosesti cand depui efort, asa ca nu trebuie sa te panichezi. Iar daca esti genul de persoana care nu face sport cu regularitate, atunci acest proces de inrosire a fetei e mai mare cand "dai de greu", dar incepe sa scada dupa ce ajungi sa capeti rezistenta fizica. Acum depinde de la om la om.
Iar legat de vorbirea cu alte persoane, stai linistita, uneori cand sunt luat prin surprindere, si eu rosesc ca semaforul si nu prea inteleg de ce. Dar am observat va in momentul respectiv respiratia nu se mai desfasoara normal si se simt prin corp tot felul de "furnicaturi". Probabil ca e ceva natural, sangele circula mai repede, astfel se oxigeneaza creierul si, probabil, acest impuls/soc ne ajuta sa facem fata situatiei. happy
Pa pa! Sper sa gasesti util ceea ce am scris.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este din cauza tenului tau.Si eu am un coleg asa ca tine si el nu are nici o problema cu asta.