| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

am o problema, de mult timp, sunt trist, nu am chef de nimeni, de nimic, plang foarte mult, si imi dau lacrimile foarte repede, si de vreo 3-4 zile, am in gand sa ma sinucid, nu imi vad rostul in lumea asta, nu stiu de ce Dumnezeu ma tine in viata, cer putin ajutor, va rog

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Îmi pare rău că treci prin astfel de momente. Nu uita ca problemele vin și trec. Importante e sa te concentrezi asupra aspectelor pozitive din viata ta. Sigur ai multe persoane dragi care te ajuta, te fac fericit. Discuta ca cineva apropiat de motivul supărării și cere-i ajutorul. Cel mai prețios dar pe care l-ai primit de la Dumnezeu este viata, de aceea bucura-te de ea. Ești o persoana puternica și poți face față oricărei probleme. Depinde de ce atitudine ai. Nu uita ca o inimă vesela este sănătatea trupului.

| Diance a răspuns:

Uite, e normal pentru un adolescent. Si eu am situatii de genul. Bine, eu sunt mai colerica, mai mult ma enervez. Eu zic sa vorbesti cu parintii, sau cu un psiholog. Daca nu crezi ca niste persoane adulte te vor ajuta, intreaba-ti prietenii care au simtit la fel ce sa faci. Vei trece peste. E o perioada a adolescentei. Capul sus, fiecare are un scop in lumea asta.

| KeepCalmAndHaveAHoliday a răspuns:

Stiu cum este... Dar pe mine cel putin mă ajuta sa ascult muzica în urechi sau un post de radio.
Incearca sa iti "desenezi sentimentele".
Vorbeste cu tine insati despre ce se intampla în ultimul timp, dar nu iti raspunde imediat, fa o pauza, respira, și atunci Îți vei răspunde cel mai bine.
Dacă vrei sa te inveselesti iti recomand sa citesti (uitate pe goodreads ia-ti ceva ce-ti place) și poți sa incerci sa desenezi manga si sa te uiti la anime big grin (daca esti interesat pot sa-ti dau si recomandari happy ).
Iar cand ai timp, fa-ti o rugaciune.
Be strong, bro!