| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema foarte mare ..ehmm de unde sa incep? ah okey o sa incep de acum doi ani, acum doi ani m-am mutat in Italia, aici in Italia am intalnit un baiat foarte frumos, si m-am indragostit de el, baiatul asta e roman si e fratele unei prietene de-a mea, cand am ajuns aici in Italia trebuia sa ma inscriu la o scoala, si asa am facut mam inscris la o scoala unde am intalnit si baiatul asta, cand am intrat pe usa clasei l-am vazut in mintea mea era :" wowww *-*" ma rog ...si dupa am intalnit sora lui care era in aceeasi clasa cu el si cu mine si am facut cunostinta cu sora lui, si eu iei i-am zis: dar cine e baiatul ala? si ia mi-a zis ca e fratele ei ..si dupa ieu am zis okey..eu iei nu i-am zis ca imi place de el ..la inceput ma minteam singura si ma uitam in oglinda si imi spuneam :" mie de el nu imi place! " trecuse 2 luni si dupa 2 luni mi-am dat seama ca mie baiatul asta imi place foarte mult, mi se parea ciudat pentru ca mie nu mi se mai intamplase niciodata asa. dupa o luna el se pusese cu o fata italianca, eu stateam rau si asa m-am pus si eu cu un baiat ca sa vad cum reactioneaza, dar nimic.el in tot timpul asta nu stia ca mie imi place de el..ma rog ..eu cu el si cu sora lui ieseam tot timpul impreuna si ne distram el ma facea sa rad, ma facea sa ma simbt bine, aici in Italia cand intalnesti o persoana trebuie sa o pupi pe obraz si asa faceam si eu, il pupam pe obraz de fiecare data cand il vedeam si el cand ma pupa imi dadea o limba pe gat *_*..si intr-o zi eu cu baiatul asta cu care ma pusesem m-am lasat pentru ca nu mai rezistam, in fiecare zi ma gandeam la fratele prietenei mele stateam rau pentru el pentru ca statea cu o alta fata care era si prietena mea ..sora lui si prietena asta a mea care s-a pus cu baiatul asta nu stiau nimic, nimeni nu stia ca mie imi placea de el, nici macar el nu stia..trecuse un an si sentimentele mele nu disparuse erau mai profunde ..incepusem sa zic cal iubesc, si eu pana in mommentul ala nu am mai zis niciodata ca iubesc un baiat, trecuse un an cand am terminat scoala trebuia sa merg la liceu ..si eu am ales alt liceu si el s-a dus la un altul ..de atunci eu si cu sora lui incepusem sa nu mai fim asa bune prietene, nu mai ieseam impreuna, ia isi facuse prieteni noi eu la fel, pe fratele iei il vedeam din ani in pasti, imi lipesea, imi lipiseau zilele cand ieseam in preuna cu aceasta fata si cu fratele ei ..au trecut 2 ani si nimeni nu stie ca mie de baiatul asta imi place, nu stie nimeni ca il iubesc ..nici macar el.uff ma rog. dupa ce am terminat scoala m-am dus la un liceu de arte si am cunoscut persoane noi ..am cunoscut o fata care imediat incepuse sa fie prietena mea cea mai buna, i-am povestit tot despre baiatul asta, ea e unica care stie ca eu il iubesc pe baiatul acesta, raportul meu de prietenie cu sora lui si cu el incet incet disparea pana cand intr-o zi cand a disparut de tot ..nu mai ieseam impreuna, mai vorbeam la telefon din cand in cand dar nu ca inainte, intr-o zi ma dusesem la mall cu o pretena de-a mea si era si el acolo ..eu cu prietena mea trecusem pe langa el, eu vroiam sa il pup pe obraz.dar el nici nu ma salutat ..si dupa ceva timp, l'am intalnit din nou si el ma salutat, m-a pupat pe obraz si a plecat, nu mai mi-a dat nici o limba :( el era single, si eu la fel, dupa o luna intre timp el si sora lui nu mai dadeau nici un semn de viata eu ma pusesem cu un baiat doar ca sa incerc sa il uit pe fratele prietenei mele, vroiam sa il uit pentru ca sufeream si inca sufar mult, ma rog si intr-o zi sora lui ma chiemat la telefon eu i-am raspuns " ehi, ce faci nu mai dai nici un semn de viata? ce s-a intamplat " si ea " ehm da dar nu mai aveam bani pe telefon si." eu " da da cum sa nu, ma rog.ce sa intamplat? " ea " ah nimic team chiemat doar ca sa te intreb daca iesi " eu " da da ies dar cand si unde? " ( eu i-am zis ca ies, dar i-am zis ca ies doar ca sa mai vad si fratele ei :D pentru ca nu mai rezistam fara sa il vad ).ea " pai nu stiu vin sa te iau si dupa iesim ok? " eu " okei".ea a venise sa ma ia ..si dupa o ora o suna fratele ei si ii spune " unde esti " si ea " sunt cu andreea, fac o plimbarica " si el " damio la telefon " si eu " ehi bunaa " si el " ahh cat imi lipsestiii hai veniti aici acasa ca nu mai pot imi lipsesti si vreau sa te vad " eu ramasesem o.o si i-am zis " awww si mie imi lipsesti hai ca venim " sora lui nu stia ca mie imi place de el, si nici el nu stia. ma rog ..am mers acasa la ea si era si el, ma pupa pe obraz si dupa mergem in camera la sora lui, era si sora lui in camera, intre timp ce ea isi facea parul cu placa eu cu el vorbeam, el ma intreaba " si ce mai faci, esti single? " eu " ehm din pacate nu " si el a inceput sa imi puna tot felul de intrebari, cine e cum se numeste, la ce scoala e, cati ani are, iti place de el, chiesti de genu ..eu i-am raspuns si i-am zis ca mie de baiatul asta cu care m-am pus nu imi place. si el a zis okey si s-a dus sa se schimbe.cand s-a intors era cu capul in jos si eu i-am zis " ce sa intamplat? " si el " nimic nu conteaza " si eu " hai zi-mi :( daca nu incep sa plang " si el " nu nu lasa :( " eu " uff okey ".el se aseaza pe scaun si pune o melodie de pe telefon in care zicea " te iubesc dar mi-e frica sa iti spun. team iubit in tot acest timp eu chiar daca ma pun cu o alta fata tot pe tine te voi iubi, esti viata mea si te iubesc ecc etc " eu va jur ca am ramas rau rau de tottt, imi venea sa plang dar ma abtineam ..cand am ajuns acasa am inceput sa plang, am inceput sa tip, dupa o luna m-am dus la mall cu o preitena de-a mea si l-am intalnit, eram la cinema si erau niste scari si eu cu prietena mea stateam sus pe scari si el era jos, eu cu prietena mea vroiam sa mergem la film, l-am salutat de la distanza si ma duceam spre usa de la cinema si el m-a strigat si mi-a zis " andreea! " si eu m-am intors si i-am zis da? si ma uitam in ochi lui si el la fel ..am stat 1 minut asa, el se uita in ochi mei si eu in ochi lui si dupa m-am dus. dupa o saptamana.baiatul cu care ma pusesem mi-a zis pe facebook " ehi ce faci!" parea nervos ..eu" iubire.ce ai? " el " iubire? termina, nu imi mai zi asa! " eu " dar ce s-a intamplat? " el mi-a zis numele fratelui prietenei mele si mi-a zis daca il cunosc si eu i-am zis da il cunosc e un preten de al meu dar de ce ..si el " pentru ca ieri mi-a zis pe facebook ca tu esti a lui si ca te iubeste etc etc " eu am ramas o.o si incepusem sa plang de fericire si sa tremur ..si dupa i-am zis " pe bune? glumesti? si el " nu nu glumesc dar dc? " eu " ah nu asa..." si el incepuse sa se enerveze si sa zica ca aveam un amant ( un prieten de al meu si deal fratelui prietenei mele ) si eu i-am zis ca nu e adevarat, si nu era adevarat si dupa i-am zis ca daca nu ma crede sa ma lase in pace ca eu nu am nevoie sa stau impreuna la o persoana care nu ma crede ..si asa ne-am despartit eu eram fericitaa..ma rog si a trecut mai mult de o luna de cand nu am mai vazut si de cand nu am mai vorbit cu fratele prietenei mele, cu sora lui am mai vorbit dar cand mergeam la ea acasa fractsu nu era acasa ..eu iei i-am zis ca m-am despartit de cretinul si am inceput sa ii povestesc cum m-am despartit de el si la sfarsit i-am spus daca ii plac fratelui iei si ia a zis ca nu stie. dupa ceva timp am mers din nou acasa la ea el nu era ..si dupa am cunoscut un prieten de a lui ..si i-am zis prietenului lui sa il intrebe daca ii place de mine ..prietenul lui mi-a zis " stiai ca mie imi place de tine? " si eu " okey dar mie nu imi placi decat ca un amic.dar te rog frumos din suflet intreaba-l pe prietenul tau daca ii plac " el s-a dus si l-a intrebat ..cred..a doua zi vine la mine prietenul lui, si imi spune a zis ca nu ii placi dar daca vrei sunt eu :D. acum eu nu cred ..pt ca radea in timp ce imi zicea, si mi-a spus asa" haha a zis ca ii placi, ca nu ii placi, nu stiu, nici macar nu i-am zis, haha glumeam i-am zis si a zis ca nu ii placi, hah nu glumeam, glumesc etc. "..au trecut 2 luni de cand nu il vad pe fratele prietenei mele. poate chiar si mai mult..stau rau de tot ..plang in fiecare seara, la scoala iau numai 2-3 de cand nu il mai vad am inceput sa fiu depresa si sa stau singura, sa nu mai vorbesc cu nimeni, sa ma ascund, sa nu mai invat, sa beau, sa fumez, sa nu mai intereseze de la viata, sa vreau sa mor, incep sa nu ma mai intereseze de nimic ..plang in fiecare seara ..plang pentru ca el e asa de perfect si eu nu ..nu sunt destul de perfecta pentru el ..am inceput sa cred ca's urata cu spume ..am inceput sa ma urasccc ..nu mai pot imi vine sa imi scot inima din piept, nu stiu ce sa fac. ajutati-ma ziceti-mi ce sa fac ..ca nu mai stiu ..inebunescc il iubesc prea mult, as face orce pentru el, nu stiu ce sa cred, nu stiu daca el ma place.el nu stie ca eu il iubesc, imi lipseste asa de multtt. sper sa imi raspundeti.as vrea sa pot vorbi cu el dar nu am cusaj ..si cum sa fac sa vorbesc cu el daca nu il vad niciodata? cu sora lui nu mai vorbesc de mult timp.nu sti ce sa fac :(.ah si scuse pentru greselile gramaticale dar sunt aici in Italia de 2 ani si in fiecare zi vorbesc italiana si cand vorbesc sau scriu in romana mi se pare ciudat si nu reusesc sa scriu bine asa ca scuzatimi greselile

3 răspunsuri:
| defibrilator a răspuns:

Doamne, cine crezi ca iti citeste toata povestea? e un intreg roman...

| deeaa11 a răspuns:

E super tot ce ai scris mai sus.m'a impresionat cat de tare poti fi..il iubesti si suferi atat..eu iti zic sa-ti iei inima in dinti si sa'l suni spunandu'i adevarul...preferi sa stai asa toata viata.te-ai gandit poat lui ii place de tine...si la fel ca si tine refuza sa iti zica adevarul..incearca totusi!

| andreea_9088 a răspuns:

Deeaa11