| barbyr0z.ex.fantadelamaye a întrebat:

am o problema foarte marecrying
imi miroase gura si nu stiu ce sa fac...
ma spal pe dinti de 3 ory pe zi, nu am carii, folosesc apa de gura, periez limba(am pe ea ceva alb care da si acela un miros)dar degeaba. dupa 5/10 mynute apare iar! mananc sanatos, fructe, legume(sunt in italia)nu may suport sa nu pot vorbii din aceasta cauza:cryingsi aici e foarte scump sa merg la stomatologcrying ce sa fac? fara sa merg la stomatolog? ajutati-ma va rogcrying
. Ati avut o asa problema? aty scapat de ea?sadmerge sa scap de mirosul astasad?
mersi mult.astept raspunsuri

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca ai o candidoza. Du-te la farmacie si cere o solutie orala cu antimicotic, cu care sa te dai pe limba de 3-4 ori pe zi.

| CristineDelaruss a răspuns:

Si eu am problema asta! crying din pacate. ei bine dar eu am medikamente si de aia sad

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mesteca mult patrunjel verde. Te va ajuta.
Spor!

| juniper a răspuns:

Da intr-adevar merge cu patrunjelul verde, ia tic-tac dupa aceeawinking

| missME a răspuns:

Mesteca mai des bombone si guma mentolata(Orbit, Winterfresh, Arwais etc...) te ajuta cel putin pe moment, pana cand poate vei merge la doctor.
Mirosul neplacut al gurii vine si de la probleme cu stomacul, afectiunii ale gingiilor, ale dintilor, stii... sunt anumite bacterii, intereseaza-. te si tu mai mult pe googlehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Posibil o ciupercă sau reacția unui tratament medicamentos (antibiotic, cu cel mult o lună de zile în urmă!).
Trebuie să te vadă un medic dermatolog și un stomatolog.
Gargară cu ceai concentrat de gălbenele sau mușețel.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai ceva alb pe limba poate e ciuperca si trebuie sa iei tratament.Incearca gargara cu solutie de bicarbonat daca nu vrei sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca usturou des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala`te mai des pe dintibig grinlaughing