| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...probabil li s-a intamplat multora.Nu prea am cu cine iesi, adica am niste prieteni cu care ies uneori dar acestia sunt baieti si nu-mi place sa-mi petrec timpul cu ei.Si mai am niste colege cu care ies uneori dar acestea parca ma folosesc, ies cu mine doar cand nu au cu cine.Nu prea am prieteni, doar cunostinte care dau un semn doar cand isi amintesc...sunt depresiva din cauza asa, ce trebuie sa fac? stiu ca trebuie sa ies, sa ma plimb, sa-mi fac prieteni, dar nu e asa usor, si acum ma simt aiurea, cand stiu ca toti ma folosescsad

Răspuns Câştigător
| DeniAli14 a răspuns:

Prieteni iti spun eu ca nu ai. Prieteni sunt. Dar sunt foarte greu de gasit. Sunt aceea pe care ii suni noaptea la 3 si le zici "hai ca ma bate" sau ceva in gen si vin.
Si eu sunt cam in aceeasi situatiethinking Nu prea am cu cine iesii. Eu iti sugerez sa iti gasesti un prieten si banuiesc ca el o sa ti prezinte pe prietenii lui si asa incet incet reusesti sa ai mai multi. succthinkinglaughing

1 răspuns:
| Simplicity a răspuns:

Salut! intr-o zi stateam pe un siteu social si mi-a scris o cunoscuta de mai demult cu care doar ma salutam daca nu doresc sa ies la plimbare cu timpul ea a devenit cea mai buna prietena a mea ))
poate ar trebui sa faci si tu primul pas invita pe cineva afara nu te teme de un refuz))