| Aleeeeeeee a întrebat:

Bunawinking. am o problema si am nevoie de ajutorul vostru.

Am un coleg in clasa cu mine care ma place. Toata ziua umbla dupa mine x_x, ma tot atinge si imi zice,, iubire ". Desi eu am prieten si colegul meu stie asta. Plus ca il jigneste zilnic de cand sunt cu el si nu-mi da pace toata ziua.

P. s. Am vorbit cu prietenul meu despre colegul meu si a vorbit cu el, dar el continua. Nu mai stiu ce sa fac, i-am spus de nenumarate ori sa ma lase in pace. L-am si refuzat de vreo 2 ori cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el x_x.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci spune-i tatălui tău să vorbească cu el de la bărbat la bărbat!
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Buna! Daca vede ca va enervati, si asta duce la cearta intre voi, mai rau va continua. Tu si cu prietenul tau, trebuie sa va aratati indiferenti fata de el. Sa va prefaceti ca nu va intereseaza ce zice el, ca relatia voastra nu se va termina din cauza circului lui. Ati putea si sa-i spuneti acest lucru. Intr-un fel calm, placut si pasnic. De exemplu, cand el vine si iti zice tie "iubire" de fata cu el ai putea sa-i zici
"o buna [cum il cheama pe el] ce mai faci?"
Dar intr-un fel asa neenervata, complet calma. Aceasi atitudine sa o adopte si iubitul tau.
Sau, mai exista varianta de a te purta urat cu el. Adica, sa-l ignori cand vine ii zici da da bine pa, sau hai ma ca nu vorbesc cu pustii ca tine, eu sunt mai matura si prefer sa vorbesc cu cei de aceasti superioritate ca mine. Deci, concluzia e ca : fite si tupeu, ar fi in cazul tau o rezolvare [stiu din propria experienta]. Succes si o zi buna!

| PinkkRosee a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.E cam aiurea treaba.Eu cred ca ar trebui sa ai o discutie mai lunga cu asa zisul,, admirator''. Parerea mea este ca colegul ala este cam batut in cap(ca sa-i zic pe romaneste). Explica-i ca nu o sa-l placi niciodata si ca, daca vrea sa mai vorbeasca cu tine sa te lase in pace. **fundisawinking **?

| resemnat a răspuns:

Cea mai mare arma impotriva colegului tau e...indiferenta!
Spor la lupta!

| ElenaOtilia a răspuns:

Scumpa mea, daca lui ii place sa fie mascarici nu inseamna ca tu trebuie sa ii faci jocul. Parerea mea e sa il ignori! Sper ca te-am ajutat!

| bstancu a răspuns:

nu il baga in seamna asta e parerea mea sau ar mai fi o metoda dar nu e prea buna fal sa nu te mai placa( poartate urat cu el) iti garantez ca te va lasawinking succes :d