| Dannah a întrebat:

Am o problema si vreau sa ma ajutati cum o faceti mereu. Deci sa incep...

Mi s-a stricat incarcatorul de la laptop si e al doilea. Nu vreau sa le zic parintilor mei pentru ca se vor supara foarte tare si mi-e frica de reactia lor... Faza e ca totusi incarcatorul merge dar trebuie sa-l intorc si sa-i gaseasc o pozitie in care sa poata sa faca legatura si asta dureaza mult timp si laptopul e vechi de 3 ani... Nu stiu daca intelegeti dar am scapat jos laptopul cand era la incarcat si mi s-a stricat locul unde trebuie sa bag incarcatorul. Asa si ma gandeam sa-mi cumpar altceva care sa inlocuiasca laptopul.Am vazut la o prietena o chestie ca un fel de laptop cred ca era un Ipod (era ca un tablou si as vrea sa-mi cumpar unul din ala. Am vazut pe eMag ca nu-s chiar asa scumpe doar ca nu stiu care sa mi-l iau, adica vreau sa fie de calitate si sa pot face la el ce pot si la laptop.Imi puteti da un sfat?

A doua varinata ar fi sa-mi cumpar un laptop mai micut cred ca se numeste notebook, dar am vazut ca sunt mai scumpe in jur de 13-15 milioane lei vechi si acesti bani nu-i am momentan... Deci ce ma sfatuiti voi prieteni? Va multumesc ca ati citit intrebarea mea si sper ca ma veti putea ajuta...

1 răspuns:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Pentru un adaptor jack sau cablul intrerupt al incarcatorului vrei sa-ti iei alt laptop thinking
Mergi cu incarcatorul la un electronist sa verifice cablul de intrare\iesire si sa-l inlocuiasca daca e defect.