| Nextone a întrebat:

Buna,
Am o relatie de 1 an si jumatate, eu 20 el 24 de ani.Aseara am iesit in oras,el venea catre mine cu inca doi prieteni si vorbea la telefon.El a dat putin sa ma sarute,dar eu nu prea am luat in seama deoarece vorbea la telefon si nu am vrut sa il deranjez.El s-a enervat.L-am sarutat dupa ce a terminat de vorbit la telefon.Ok, aici am gresit eu, dar nu cu intentie si i-am zis ca nu am vrut sa il deranjez.Mergem mai departe prin oras.Ajungem in fata unui local si zice iubitul meu catre un prieten:
"- Uite mai X ce fete frumoase,pantaloni albi tot ce trebuie,nu faci nimic?" (prietenul respectiv nu are prietena). Dupa care eu zic in gluma si rad : "-Dar du-te la ele ca au pantaloni albi laughing ".La care iubitul meu se enerveaza si zice:"-Dar tu de ce te bagi aiurea? Nu ai ce face?". Trebuie sa mentionez ca prietenii cu care iesisem sunt prieteneii nostri comuni,nu doar ai lui.
Nu am mai zis nimic catre el o parte buna de drum si am povestiti cu o prietena,dupa care i-am zis ca imi este frig la mana si tot felul de incercari de impacare.El nu ma mai bagat in seama toata seara,eu i-am mai dat mici semne spre impacare.
Ce parere aveti? Cu ce am gresit in atitudinea mea? Nu am voie sa vorbesc,ca nu inteleg? Stiu ca sunt probleme copilaresti astea, dar daca din atata lucru tine supararea si nu renunta la orgoliu, cum va fi mai incolo?
Multumesc! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iubitul tau este cam irascibil. Nu trebuia sa iti vorbeasca asa, ci trebuie sa te respecte, pentru ca esti iubita lui, nu oricare fata.
Tu ai incercat sa va impacati. Acum, trebuie si el sa "lupte". Asteapta sa iti dea un semn, pana atunci nu-l mai baga in seama.
Daca tine la tine, va renunta la orgoliu si te va cauta!
Daca nu, inseamna ca nu te meritawinking.
Bafta!

| Bianca306 a răspuns:

Eu zic ca dintratata motiv nu trebuie sa se supere, ar trebui sa vorbesti cu el sa se schimba si daca nu eu m-as desparti, nu poti sa continui relatia cu un om certaret pe nimica

| Kariin a răspuns:

Si eu sunt fata, si nu cred ca ai gresit tu! El trebuie sa renunte la orgoliu si sa nu uite ca esti prietena lui, nu oricine! Eu cred ca el a gresit, nu tu!

| Lauraaa16 a răspuns:

Eu ma gandesc ca la el a intervenit monotonia! Daca se ia de la niste chestii minuscule.