| alina122 a întrebat:

Am parul` f ars, am tuns varfurile folosesc un ser ulei de ricin etc dar degeaba din moment ce folosesc placa in continuare. Zic mereu ca o las:-J sau sa o folosesc mai rar dar nu pot e ca un vicciu laughing) poate suna ciudat... ma rog spuneti si mie cum fac sa fac sa`mi creasca mai repede parul` si cum sa las placasad dau funda:*

Răspuns Câştigător
| deutSa a răspuns:

Cam in aceeasi stare sunt si eu. Parul creste, dar creste mai greu. Du-te mai des la coafor, ca sa-ti tai varfurile, sau taieti-le tu singurica acasa daca te pricepi. Evita sa folosesti uleiuri de par, creme, etc nu faci altceva decat sa ti`l incarci mai mult decat este. Opteaza pentru un sampon every day [ adica care il poti folosii zilnic ] pentru ca are o concentratie mai usoara si nu-ti afecteaza firul de par in halu in care o face un sampon obisnuit cu care te speli de 2-3 ori pe saptamana.
Placa nu prea ai cum sa o lasi decat daca o imprumuti cuiva, sau o strici sau pur si simplu o pui pe mama ta sa ti' o ascunda, dar mi se pare ceva pueril. Incearca tu prin buna ta vointa si vezi daca reusesti.
In caz ca nu reusesti, opteaza pentru masti de par facute in casa, sau chiar doar pentru 2 galbenusuri de ou, frecate cu 2-3 lingurite de sampon 1 data sau de 2 ori pe saptamana. Si nu uita de samponul pentru folosire zilnica. Daca te vopsesti, evita vopsitul pentru o perioada mai lunga. Inghite vitamina A si fier sau calciu. Aceste vitaminte te vor ajuta cu siguranta!