| Lavinia20 a întrebat:

am si eu nevoie de sfatul vostru. Am sa o iau cu inceputul sper doar sa nu va plictisiti si sa nu faceti misto! Eu am 15 ani sunt mai grasuta si foarte timida, rusinoasa.La mine in scoala este un baiat[boboc, dar are aceeasi varsta ca si mine] el este cantaret. nu prea apare lka televizor. dar canta foarte frumos si a aaprut vara asta la un concurs. Atunci nu-l cunosteam dar de cand l-am vazut[e si aceeasi zona ca si mine] m-am indragostit de el, iar cand am inceput scoala l-am vazut [l-am recunoscut] si m-a intrebat daca si eu sunt boboaca si i-am zis ca nu si apoi am plecat. Cand am vazut si mi s-a confirmat ca intr-adevar este acelasi baiat am fost foarte fericita! A doua si a treia zi cand am mers la scoala. el mi-a zis "buna" si m-a intrebat ce fac, i-am rs si i-ampus aceeai intrebare dupa care am plecat. Apoi doar il vdeam si ma uitam [foarte frumos si mai mult:d] la el si el seuitala minelove struck. Peste vreo saptamana am facut rost si deid-ul lui si am inceput sa vb pe mess, el trimitea o adresa sail voteze lumea si eu o trimiteam dupa din cein ce mai mult [sa-l ajut] si el de fiecare data imi multumea. Intr-o seara m-a intrebat de ce nu vb ca el la scoala. si eu i-am zis ca daca el nu ma baga in seama de asta nk eu nu`i zk nk. si el mi-a zis ca ii este rusine si eu i-am zis ca si eu sunt mai rusionoasa.big grin ma rog. de atunci am inceput sa vb ca el la sk. Ii zk buna, ma uit in ochii lui:d in fiecare pauza merg jos numai ca sa-l vad si poatasa vb mai mult ca ellove struck Intr-o zi a incercat de mai mult ori sa-mi puna piedica[banuiesc ca i gluma] dar eu am ridicat picorul si m-am uitat la el si am inceput sa rad:s si el la fel:d si in alta zi cand plecam de la sk i-am zis buna [am trecut pe langa el si eram a o foarte foarte mica distanta] si atunci numi-a raspuns si s-a dus langa o usa si s-a intors la mine[eu mergeam ca saptele la el] si a strigat in gura mare "Buna" de doua ori[acolo mai erau vreo 2colegi de ai mei si altii de la alte clase] m-am intors si eu si-am rs mai incet si am plecat:d
Am vorbit cu el de pe un alt id[nu stia ca sunt eu] si mi-a povestit ca s-a despartit de prietena lui[au stat decat cateva zile impreuna] si mi-a zis ca intr-o realatie nu ii place as fie ca o fata mai grasa dar ca amica nu are nici o problema. El fiind cantaret cam toate fetele se dau la el. si pe langa elstraight facesad
Eu fiind mai rusinoasa nu am curaj de fiecare data cand ma intalnesc ca el sa vb ca ell. sau sa-i zk sa-mi dea un pupic.[pe obraz] Vorbim pe mess, intr-o seara a vrut sa vb la micro sa-mi cante ceva. darparintii mei erau acasa si auzeam[si daca ma vadk vb ca un baiat zk ca ii place de mine sau mie de elstraight face] si i-am zis ca nu`mi merg boxele si el decat ma vedea si mi-a zis sa nu ma mai ascund dupa maini si sa nu mai rosescbig grin
Intrebarea mea e... cum as putea sa ma apropii de el. as vrea foarte mult sa fim macar buni prietenisad v-am spus sunt foarte rusinoasa.
credeti ca exista sansa ca vreodata sa ii placa demine?[acand in vedere ca sunt mai grasuta]sad?
de ce toti baietii se uita numai dupa fete slabe?sad
Sper ca nu v-am plictisit si as vrea raspunsuri intelginete din partea voastra nu sa radeti
multumesc mult!

5 răspunsuri:
| ZeWsSs a răspuns:

NUss ce sa zic continua s vb cu el cat mai mult si da rusinea la o parte ce poate sa iti faca incearca sa vb cu el cat mai mult si la scoala si orice ar fi nu lasa alta fata sa se apropie de le mai mult ca tine daca vrei sa ai vreo sansa si chestia ca esti mai grasuta nu prea conteaza sau ca baietii plac fetele slabe... ei stau cu ele pentru ca celelalte nu au tupeu sa vina la ei...priveste ca sunt unele cazuri de fete plinute cre stau cu baieti de genul prieteunlui tau pe cre toate fetele lar vrea. ele reusesc asta datorita caracterului lor si pentru ca au ajuns sa se inteleaga prea bine cu acel batai ca sa mai conteze infatisarea lor.pratic lau facut sa uite de asta, cam atat am avut de spus, mult noroc cu prietenul tau sper sa am fost de ajutor

| catalin94 a răspuns:

Aici depinde de gustul fiecarui baiat... unora le plac fetele mai plinute, altor fetele mai slabute, daca vrei sa te dai la acel baiat, fa-i complimente, arata-i ca il placi, glumeste si tu cu el, si el te place, probabil este mai rusinos si nu recunoaste asta, nu incerca sa astepti pana face el primul pas, sa nu fie prea tarziu, fa tu primul pas, si sa stii ca aspectul fizic nu prea conteaza ci sufletul unei fete/sau al uni baiat (nu uita, sa nu astepti prea mult, nu cred ca ti-ar placea sa il vezi cu alta si tu poti fi potrivita pentru el) mult noroc.

| ZuZu_1363 a răspuns:

Nu este adevarat...nu toti baietii se uita dupa fete slabe in primul rand conteaza sa ai tu incredere in tine si iti spun...ca nu numai infatisarea conteaza ci si sufletul eu cred ca el asta ar alege nu frumusetea conteaza cel mai mult uneori oameni pun asta pe primul loc(frumusetea) dar apoi le pare rau deci ai incredere in tine si incearca sa fiti cat mai apropiati de ex spune-i si lui un secret de al tau(asta dovedeste ca ai incredere in el) bafta:*

| cristiana_4483 a răspuns:

Discuta de muzica, filme chesdtii d'astea ca sa va cunoasteti mai bine si dupa vezi u ce faci... j eu st mai plinutza si trec exact prin aceeasi situatie ca si tine. pup. succes

| NicoOlLe a răspuns:

Daca vrei sa-i fi o buna prietena.asculta-l cand e suparat, fi langa el atunci cand ii este greu sau cand se simte rau. ajuta-l cand are nevoie de tine.dar daca u crezi si vezi ca isi km bate joc de tine.mai bine o lasi balta.sa stii ca la majoritatea baietilor le plac fetele slabe. daca esti grasuta.incearca si u sa tii un regim.ca e mai bine si pentru tine dar si pentru cei din jur.sincer daca stai si te uiti in jur e km ceva normal in ziua de azi nu te supy spun doar adevarul