| alexandra_8956 a întrebat:

Bunakiss, am si eu nevoie de sfaturi de la voisad ca nu stiu ce sa facstraight face, deci sa incep.am o prietena foarte buna care ne stim de mici, am crescut impreuna, am fost alaturi una de alta, ne-am ajutat la nevoie, ne intelegeam bine, eram ca 2 surori, dar din pacate de la un timp s-a schimbat enorm de multsad, de cand are prieten a uitat de minewinking, toata ziua vorbeste numai cu el, pe mess daca intru abia imi spune 2 cuvinte si inainte nu ne mai saturat de cat vorbeam, abia daca mai iesim afara cum ieseam inainte, il prefera mai mult pe elsad, sunt unele zile in care am o problema si am nevoie de sfatul ei dar din pacate este prea ocupata ca sa mi-l deasad, nu stiu ce sa mai facstraight face, nu vreau sa stric prietenia cu ea, dar daca se mai comporta asa sunt obligata sa o fac si sa las toti anii petrecuti impreunasad, voi ce ma sfatuiti sa fac? s-au voi ce ati face daca a-ti fi in locu meu?sad chiar am nevoie de sfaturi pentru ca simt ca numai reziststraight face, va roglove struck

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca este primul ei iubit, atunci asta e, din incantarea ca e primul ei iubit, incearca sa-l acopere cu multa dragoste, in asa fel incat nu-i mai ramane de impartit si pentru altii. Ar trebui sa o intelegi, ca cateva zile, chiar saptamani, va fi atat de exasperata sa stea cu el, incat va ca uita de toti din jurul ei. Asa e dragostea! Tu, trebuie doar sa-i ramai alaturi, sa o sprijini daca are nevoie, chiar daca pentru ea vei fi undeva mai jos decat erai inainte. Cu timpul, ori se va plictisii in relatia actuala ori se vor despartii, si atunci veti redevenii prietenele care ati fost [in orice caz prietene daca tot nu asa de apropiate ca inainte]. Tu trebuie doar sa astepti si sa te porti ca inainte.
Mai exista varianta de a incerca sa vorbesti cu ea, sa o convingi ca desi il place mult pe acel baiat, nu trebuie sa uite ca mai esti si tu prin preajma.
Daca nu intelege nici de vorba buna, inseamna ca nu prea mai are ce sa continuie prietenia voastra si ar trebui s-o sfarsiti...
Mult succes si o zi buna!