| BoOoMbOnik a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Daca ai primul contact sexual si baiatul te dezvirgineaza adica ruperea himenului se poduce fara prezervativ iar dupa asta isi pune prezervativ si la finala nu ejaculeaza in tine sa poate sa ramai insarcinata? Stiu ca prezervativul este o metoda sigura de contraceptie dar ma refer la prima parte cea in care ruperea himenului se produce fara prezervativ?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu ejaculeaza in tine atunci sansele sunt minime sa ramai insarcinata si fiind prima data indiferent ca a folosit sau nu prezervativ nu cred ca e problema

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu,sunt foarte slabe sanse, ca sa ramai insarcinata baiatul trebuie sa ejaculeze in tine, insa, oricum, cel mai bine ar fi sa te protejezi de la inceput.Pa-pa!happy

| JustRoxanne a răspuns:

Depinde, dar de obicei nu ramai insarcinata! Stai linistitawinking