| RoCkeRitZaa a întrebat:

Buna happy. am si eu o mica mare problema. eu impreuna cu prietena mea cea mai buna nu vrem ca una dintre colegele noastre sa stea cu noi. Pff. si tot timpu e dupa noi, ne copiaza si nu mai stim ce sa facem si cum sa scapam de ea sau cel putin ce sa ii zicem.Cand vrem sa ne impacam cu ea prietena mea nu este de acord rolling eyes. nu stiu ce sa ma mai fac. Va rog ajutati-ma si dati-mi sfaturi. cele mai bune sfaturi sau sugestii primesc funditatongue

Răspuns Câştigător
| VanillaBear a răspuns:

Eu spun sa ii spui in fata happy Spune-i ca desi este colega voastra nu o considerati o amica chiar asa de buna si ca, cateodata doriti sa fiti doar voi 2 si sa nu vina peste tot cu voi.
Poate ca va copiaza pentru ca voi sunteti un fel de idoli pentru ea.
Spunetii-i ca pentru a fi o persoana adorata de altii si invidiata de altii trebuie sa fie independenta si sa isi formeze un stil propriu si conceptii propriihappy
Asta o va pune pe ganduri si, desi nu pot garanta ca nu va mai vrea sa stea cu voi, va garantez ca se va mai departa putin de voi si va incepe sa gandeasca si pentru ea big grin

xoxo Vanilla

3 răspunsuri:
| AllStarConverse a răspuns:

Pai incerca sa ii spui prietenei tale dc ai vrea sa va impacati cu ea. spune-i ca poate voi sunteti singurele prietene ale ei. dar incerca sa vb si cu colega ta.si spune-i ca at cand vede ca vb tu cu pr ta ea sa nu mai vina sau cel putin sa intrebe daca poate sta cu voi. sper ca te-am ajutat.happy

| Lolipop_6481 a răspuns:

Ocupai timpul cu cevalaughing) si n-o sa mai stea cu voiwinking

| nenorocitu30 a răspuns:

Cel mai corect din partea voastra ar fi sa vb cu ea direct si la obiect nu sa o barfiti pe la spate, explici fetei mai cu u avem un anumit fel de relatie iar noi avem alt fel de relatie asa ca sa faca bine sa va respecte intimitatea ok? nu te lepada de oameni asa fara sa vb cu ei doar ca nu o mai suporti spune-i mai imi aglomerezi intimitatea